• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!

Yaşamkent

Yaşamkent

Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı olan Yaşamkent Mahallesi, 2000’li yıllarda kurulmuştur. 20 senelik mazisi olan Yaşamkent, öncesinde yalnızca Eskişehir-Ankara güzergahında yer alan bir konumda, köy kadar az nüfusa sahip bir yerdi. Gün geçtikçe yeni yeni binalar, konutlar, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, yollar ve çeşitli mağazalar yapılıp açıldı. Bugünlerde İstanbul’dan, Ankara’nın merkezi semtlerinden buraya yerleşen çok sayıda vatandaşın yeni yaşam alanı haline geldi.

Yeni yapılan yolu nedeniyle Çayyolu ile tamamen bağlandı ve sonunda Dodurga, Türkkonut ve Alacaatlı mahalleleriyle birleşti. Bu üç mahalle, Yaşamkent’in gelişmesiyle birlikte başkentle doğrudan bir bağ oluşturdu. Yaşamkent, son nüfus sayımına göre 21.000’in üzerinde kayıtlı vatandaşa ev sahipliği yapıyor.

Ankara Yaşamkent Nasıl Bir Yer

Küçük bir ilçe büyüklüğünde olan Yaşamkent iş ve yaşam yönünden mahalle sakinlerinin aradığı her şeyi bulabileceği, Ankara’nın daha merkezi noktalarına uğramadan ihtiyaçlarını giderebileceği bir mahalle. Kargo şubeleri, eğitim kampüsleri, restoranlar, plazalar, noterler, veterinerler, kamu kurumları ve özel kurumların yer aldığı, gün geçtikçe daha da büyüyen ve gelişen bir mahalle olarak karşımıza çıkıyor. Mahalle içerisinde sanayi sektörüyle bağlantılı pek bir iş yeri olmasa da; hazır giyim, yeme-içme, teknoloji mağazaları, bazı markaların yetkili servisleri, vb. iş kolları olan bir lokasyondur.

Yaşamkent’te Oturmanın Avantajları:

Başkentin sakinleri ve diğer şehirlerden Ankara’ya gelip de yerleşmek isteyenlerin en çok merak ettiği mahallelerin başında geliyor Yaşamkent. Bunun nedeni, modern mimarili evlere, güvenlikli sitelere, kolay ulaşım sağlanabilen lokasyonlara sahip olması. En önemlisi ise konutların şehrin geneline göre daha büyük, daha yeni ve daha fonksiyonel olması. Hayat standardını yükseltmek isteyenler için önerdiğimiz mahallelerin başında gelen Yaşamkent, ev satın alıp yatırım yapmak isteyenler için ve kirada oturmak isteyenler için iyi bir seçenek.

Şehrin kalabalığından ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin, temiz hava, düzenli şehirleşme, sosyal yaşam düşleyenlerin taşınmak için tercih edebileceği bir mahalle. Yatırım yapmak isteyenler, Yaşamkent ev fiyatları konusunda kararsızlığa düşüyor. Bunun nedeni, Yaşamkent Satılık Daire kategorisinde olan evlerin nispeten eski mahallere göre bir nebze daha pahalı olması veya aynı seviyede yer alması. Fakat ev fiyatlarını değerlendirirken, şehir yapılaşmasını, evin yaşını ve çevresindeki mekanların nezihliğini de sorgulamak gerekiyor. Tüm bu kriterler göz önünde bulundurulduğunda, Yaşamkent ev fiyatlarının diğer mahallelere göre çok da pahalı olmadığı anlaşılıyor. Çünkü mahallede eski ev yok ve geneli site içerisinde, güvenlikli, birçoğunda çocuk parkı ve otopark dahi bulunan yaşam alanları. Bu nedenle Yaşamkent yaşamaya değer bir mahalle olarak nitelendirilebilir.

Yaşamkent Mekanlar

Yaşamkent, hem alkollü hem de alkolsüz mekanlara ev sahipliği yapan, farklı kültür ve mutfak lezzetlerinin yer aldığı, lüks ve nezih yeme-içme noktalarıyla sizi kendisine çeken bir lokasyon. Yaşamkent mekanlar açık hava mekanları ve kapalı mekanlar olarak iki gruba ayrılabilir. Açık mekanları, kapalı mekanlarda olduğu gibi hem yaz aylarında hem de kış aylarında tercih edebilirsiniz. Yaşamkent’te canlı müzik yapan yerler, pek çok alternatifle karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda gece geç saatlere kadar açık olan birçok eğlence mekanı yer alıyor. Ailenizle, arkadaşlarınızla ve yakınlarınızla Yaşamkent’in tüm mekanlarında gönül rahatlığıyla zaman geçirebilirsiniz.

yasamkent

çayyolu yaşamkent