• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!

Park Caddesi

Park Caddesi

Park Caddesi

Ankara’nın Çayyolu semtinde yer alan Park Caddesi, günümüz itibariyle başkentin en prestijli caddelerinden birisi olarak nitelendiriliyor. Özellikle son 10 yılda büyük bir gelişme gösteren, eğlence mekanları, yaşam alanları, oyun salonları, restoranları ve eğitim merkezleriyle bölgedeki vatandaşlar için yaşamaya değer bir sebep sunuyor.

Park Caddesi Nasıl Bir Yer diye merak edenler için; Çankaya’nın Çayyolu Mahallesi’nin önemli caddelerinden birisi olarak ifade edebileceğimiz Park Caddesi, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz oldukça kompleks bir cadde. Çayyolu’nda bulunan Nil Park Evleri’nden başlayarak, Akıncı Park Evlerinin bitimine kadar uzanan Park Caddesi’nde giyim mağazaları, restoranlar, eğlence mekanları, alışveriş merkezleri, çeşitli iş yeri ve dükkanlar, tıp merkezleri, lüks siteler, marketler, büfeler, vb. çok çeşitli yerler bulunuyor.

Park Caddesi Mekanlar

Çayyolu mekanlar dendiğinde akla ilk gelen yer Park Caddesidir. Park Caddesi’nde gezmeye değer tarihi ve kültürel bir destinasyondan bahsetmek mümkün değil. Çünkü son birkaç on yılda kurulmuş, gelişmekte olan bir bölge. Fakat geç saatlere kadar açık olan, birçoğunda canlı müzik olan  eğlence mekanları, sabah 10:00 ile akşam 22:00 arasında açık olan alışveriş merkezleri, parklar (Mehmet Durgun Koruluğu Parkı, Şht. J. Kom. Asb. Kd. Çvş. Hüseyin Doğan Parkı, Su Kent Parkı), giyim mağazaları, vb. ufak ve büyük çağlı işletmeleri gezebilirsiniz.

Park Caddesi Satılık ve Kiralık Daire Fiyatları

Park Caddesi, bundan 20 yıl öncesinde Çankaya’nın en uygun yerlerinden birisiydi. Fakat günümüzde ev fiyatları/kiraları oldukça yükseldi. Park Caddesi ve yakınlarına yerleşmek isteyenlerin, çok da ekonomik fiyatlarla karşılaşamayacaklarını belirtebiliriz. Fakat bölgede gayrimenkul fiyatları, her geçen gün daha da yükseliyor ve bu da Park Caddesi’ni yatırımcılar gözünde önemli bir cazibe merkezi haline getiriyor.

Benzer şekilde Park Caddesi’nde dükkan fiyatları da ilçe ortalamalarına yakın. Caddenin bir ya da iki sokak altında veya üstünde daha uygun dükkan fiyatlarına rastlanabilir. Fakat yoğun bir trafiğe maruz kalan Park Caddesi üzerinde kiralık ve satılık dükkan fiyatları bütçenizi sarsabilir.

Park Caddesi ve yakınlarında müstakil ev bulmak neredeyse imkansız. Daha çok güvenlikli ve yüksek apartmanlar (siteler mevcut). Burada yaşamını sürdüren vatandaşlar, Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerine toplu taşıma araçlarını kullanarak gidebiliyor. Park Caddesi’nde küçük çocuklar için kreşler, ana okulları, vb. yerler bulunurken, ilkokul ve ortaokul çağındakiler için özel ve kamu eğitim kurumları bolca yer alıyor. Ayrıca cadde boyunca 5’e yakın eczane de mevcut.

Bölgedeki siteleri şu şekilde sıralayabiliriz: Günışığı Evleri Sitesi, Gezgin 1 Sitesi, Lima Twins Sitesi, Park Familya Evleri, Gazililer Sitesi, KLN Prestij Sitesi, ALBİZİA Park Sitesi, Başkent Park Villaları, Alacakent Sitesi, Vivendi Sitesi, Parkmahal Sitesi, Çayyolu Park Evleri, Viva Park Evleri, Keypark 2 Sitesi, Akıncı Park Evleri.

Zamanla Park Caddesi, yerini yalnızca market ve restoran gibi işletmelere bırakacak ve sürekli isim değiştiren mekanlarıyla kendisinden bahsettirecek bir lokasyon olmaya aday. Önceleri Ankara’nın çeşitli bölgelerinden bu muhite eğlenmeye, gezmeye, dolaşmaya gelen vatandaşlar, bölgenin sürekli olarak değişen dokusuna ayak uyduramadığını ve yavaş yavaş eski tadını yitirebileceğini belirtiyor. Her ne kadar bölgede ikamet eden vatandaşlar siteleri ve apartmanları doldursa da; popülerlik anlamında gelecekte nasıl bir cadde olacağı tartışılıyor.

park caddesi

Park Caddesi