• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!

Çayyolu

Çayyolu Ankara’da Çankaya ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. Son yıllardaki kazandığı ivme ile birçok ilçe sakininin dikkatini çekmeyi başarmıştır. 40 yıllık bir maziye sahip olan bu güzel mahalle 2004 yılında köy statüsünden kopmuş ve adı mahalle olarak anılmaya başlamıştır. Eski adıyla Kutuğun Köyü artık Çayyolu Mahallesi olarak çoğu bölge halkı tarafından bilinmektedir.

 

Özellikle 1990’lı yılların başından beri gelişmeye başlayan Çayyolu, bugün Ankara’nın en lüks semtlerinden biri olarak öne çıkıyor. Son dönemde büyük emlak projelerine de ev sahipliği yapan bu güzel semt Ankara’nın merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Nüfusu ise 200 bin civarında.

 

Ankara’daki birçok üniversiteye yakınlığıyla da bilinen Çayyolu son dönemde üniversite öğrencilerinin de uğrak noktası olmayı başarmıştır. Sakinliği ve güvenilirliği sayesinde de semtimizde yaşayan öğrenciler tarafından beğeniliyor.

 

Bünyesinde Çayyolu metro istasyonu da barındıran diğer semtlere göre daha yaşanılası bir semt. Ankara’nın en temiz, en düzenli yerleşim bölgesi yeni ziyaretçilerini bekliyor.

Eskiden günümüze Çayyolu Mahallesinin gelişiminin nasıl olduğunu merak ediyorsanız eğer Çayyolu Mahallesi haber yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Ankara Çayyolu Nasıl Bir Yer ? bilgilendirme yazımıza da göz atabilirsiniz.

cayyolu manzara
cayyolu manzara