• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
8,145 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Ferhat Türk
 • ADRES: Çayyolu Mh. 2532. Cd. 2661/3. Sk No:10/A
 • TELEFON: 0533 633 82 84
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 22:00
SERVİS SAATLERİ 07:00 - 22:00
SERVİS YERLERİ ANKARA

FİRMA HAKKINDA

Ankara’nın (BAŞKENT TESİSAT) Tesisat Ustası olarak Profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile aşağıdaki hizmetlerimizi sizler için paylaşıyoruz:

Ankara Hidrofor tamiri bakımı ve satışı yapmaktayız, Sizler için hazırlamış olduğumuz bu makalede; Hidrofor konusunda bilmediklerimizden bahsetmeye çalışacağız.

Ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde akla gelebilecek her türlü yaşam alanında kullanılan hidrofor sistemleri bazı alanlardaki açığı kapatmaktadır. Özellikle de yaşam merkezi, site, villa ve iş merkezleri gibi çok fazla insanın yaşadığı alanlarda şebeke suyunun basınç kaybetmesi halinde devreye girerek eski basıncı yeniden sağlayan hidrofor sistemleri son yıllarda ilgi görmeye başlamıştır. Bina yüksekliği ve daire sayısına göre montajı gerçekleştirilen hidrofor sistemlerinde basınç ve debi özellikleri oldukça önemlidir. Basınç oranının ne düzeyde olacağına bağlı olarak uygun bir hidrofor hesabı ile pompa belirlenmeli, hidrofor basınç tankı temini yapılmalıdır. Hidrofor sisteminde bulunan basınç şalter ayarı ile devreye giriş özellikleri kontrol edilerek enerji tasarrufu en üst seviyeye çekilmeli.

Hidrofor Nasıl Çalışır? Tamiri Nasıl Yapılır?

Hidrofor Sistemi Ne Tür Parçalardan Oluşur?

Hidrofor Pompası: Debi ve basma yüksekliğine göre seçilen bir hidrofor parçası.

Hidrofor Basınç Tankı: Büyük ve küçük boyutlarda olabilen basınç tankı isminden de anlaşılacağı üzere suda istenen basıncı ayarlar. Büyük tankların tercih edilmesi sistemin daha az devreye girmesini sağlayacağından pek çok anlamda tasarruf gerçekleştirebilir.

Hidrofor Basınç Şalteri: Sistemin başlat- bitir kumandası olarak da bilinir. Pano bünyesinde bulunan kontaktörleri çekerek hidrofor motorlarını aktif etmekte ve belirlenen basınca ulaştığında kontaktörleri bırakarak pompayı durdurmakta.

Hidrofor Elektrik Panosu: Kontrol panosu da denilebilir. Pano üzerinde motor koruma rölesi, otomat, kontaktör, termik ve on/off anahtarı bulunur

Manometre: Hidrofor sisteminin basınç değerini gösterir.

Beş Yollu Vana: Mekanik parçaları birbirine bağlama, birleştirme ve de su çıkışı görevleri bulunur.

Fleks Hortum: Basınç tankına montaj elemanları arasında bulunur.

Hidrofor ve Su Dalgıç Pompası FİYATLARI için Satış Sorumumuz Ferhat Ustadan 0533 633 82 84 numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz

Hidrofor Tamiri Ve Önemli Hatırlatmalar

Bakım ve tamir gibi işlemler hidrofor eğitimi almış profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Hidroforların çalışma mantığını bilmeyen, eğitimini almayan kişiler çokta başarılı olamayacaklardır. Hidrofor tamiri uzmanlık ve deneyim isteyen bir süreçtir. Bu bakımdan tesisatçı – elektrikçi – tamirci gibi hidrofor deneyimi bulunmayacak kimselere hidrofor sorunlarınızı belirtmemelisiniz. Deneyimi ve teknik bilgisi olmayan bu meslek grupları sistemde bulunan sorunu çözemeyecekleri gibi size ya da kendisine ciddi zararlar verebilir. Her şeyden önce şu unutulmamalıdır ki aşırı basınç ve yüksek elektrik voltajı ile çalışan cihazlardır. Bireysel müdahalelerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Sistemde ortaya çıkacak olası bir sorunda profesyonel deneyimli teknik servis elemanlarına haber edilerek sistemden olabildiğince uzak durulmalı. Özellikle bakımsız kalmış ya da nemli ortamlarda kullanılmış hidroforlar çok tehlikeli bir hal almış demektir. 6 ayda bir ya da sorun olduğunda sistem bakımlarını düzenli olarak yaptırmanız tüm sorunlara önceden müdahale edeceğinden yaşam alanında yaşamını sürdüren fertlerin hayatı da tehlikeye atılmamış olur. Hidrofor tamiri için gerekli olan tüm yedek parçalar yalnızca yetkili servislerde bulunabilir. Cihazın parçaları dışında parça montajı yaptırarak cihazın çalışmasını riske atmamalısınız. Tamir ve bakım işlerinde kesinlikle yetkili servislere başvurulması olası problemlere önceden önlem alma noktasında tedbirli hareket etmeyi gerektirecektir. Hidroforda bir takım sorunlar görmeye başlayan fertlerin bizzat kendi tekniklerini uygulamaktan kaçınması önemle duyurulur.

Eğer sizlerde Hidrofor Sisteminiz ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız, Bakım yaptırmak veya eski hidroforunuzu yenilemek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, indirimli servis, bakım ve satış fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz..  Sadece bu ay için geçerli %5 indirim kodunuzu bir kenara not etmeyi unutmayın. Aradığınızda bu kodu çalışanımıza vermeniz yeterli olacaktır. %5 indirim kodunuz: HİDRO5

Einhell Hidrofor Servisi,  Water Hidrofor Servisi, Leo Hidrofor Servisi, Duffmart Hidrofor Servisi, Kampa Hidrofor Servisi, Baymak Hidrofor Servisi,  Sumak Pompa Servisi, Wilo Hidrofor Servisi, Dalgıç Pompası Servisi olarak Ankara’ nın bütün ilçelerinde hizmet vermekteyiz

Hidrofor Tamiri

Hidrofor Satışı

Su Hidroforu

Hidrofor Sistemi Kurulumu

Hidrofor Bakımı


Akara Çankaya Çayyolu Tesisat Ustası

2010 dan bu yana Çayyolu ve civarı semtlere durmaksızın kaliteli hizmet vermekteyiz.
Önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet vermektir. Yaptığımız işleri, referanslarımızı ve müşteri memnuniyet anketlerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.
Nar Ticaret- Çayyolu Tesisat firması olarak bir çok firma ve şahsa hizmetlerimizi gerçekleştirdik. Gerek kalite, gerekse hız yönünden kendimize rakip tanımıyoruz!

Yaptığımız işlerden bazılarını;

Kombi Bakımı
Ocak Dönüşümü
Petek Temizliği ve Bakımı
Hidrofor Satışı ve Montajı
Su Deposu Temizliği
Doğalgaz Tesisatı Tamiri Montajı
Alçıpan Duvar Yapımı
Kazan Duman Borusu Değişimi
Su Tesisatı
Çatı Aktarma
Kalorifer Bakım ve Temizliği
Hidrofor Çalışması ve Tamiri
Kalorifer Tesisatı
Shingle Çatı ve Kaplaması

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

 • Burak Aydoğan 30 Mayıs 2019 01:49 CEVAPLA

  ümitköy de akrabalarım için yeni bir daire tuttum ve Ocak doğal gaz dönüşümü için aradım ustaları aradım yarım saatte geldiler bağlantıları hemen yaptılar işçilikleri çok kaliteli ve servis ücreti ilk defa geldikleri için almadılar.

 • Sudan Çıkmış Balık 22 Ağustos 2019 19:14 CEVAPLA

  Gece 2 de banyoda patlayan su borusu için buradaki tesisat ustasını aradım arkadaşlar sağ olsunlar durumun ciddiyetini anladılar hemen çıktılar geldiler ümitköy de bulunan villamıza.. Çok teşekkür ediyorum kendilerinden bizi mağdur etmediler.

 • Mustafa uğuz 24 Ekim 2020 20:55 CEVAPLA

  Çayyolu bölgende bir çok tesisatçı var yarısından çoğunun işi ustalığı iyi değil. Bazıları da internete reklam vermiş belirli bir adresi de yok vergiye bile tabi değiller. Ama ben buradan bu firmaya denk geldim adreslerine kadar gitim adamlar işinde ustalar. Yaşamkentteki evimde su tesisatı ile alakalı sıkıntı vardı aynı gün problemimizi çözdüler. Beytepe incek mahallesinde ablam var o bölgeyede bakıyorlarmış yarın da oraya gidecekler. Ben memnum kaldım arkadaşlardan. Herkese tavsiye ediyorum.