• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
856 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Yasin YILDIZ
  • ADRES: Çayyolu Mahallesi 2673. Cadde No: 38 Daire: 51 Gold N State İş Merkezi Çankaya / Ankara
  • TELEFON: 0 (312) 235 8032
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Diş Hekimi Yasin YILDIZ

YASİN YILDIZ KİMDİR?

Diş Hekimi Yasin YILDIZ, 1976 yılında Ankara da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Abidinpaşa’da tamamlandıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni 1998 yılında bitirdi. Lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra alanında kendini geliştirmeye devam etti. Bir çok seminer ve eğitimlere katıldı. Devlet ve özel olmak üzere diş kliniklerinde deneyimler kazandı. Bu deneyimleri ile kendi diş kliniği açarak ve %100 memnuniyet felsefesiyle hizmetine devam etmektedir.

TEDAVİLERİMİZ

Endodonti (Kanal Tedavisi)
Dişlerin içinde, kılcal kan damarları ve sinirlerin bulunduğu, dişe hayat veren küçük bir odacık ( pulpa ) vardır. Dişlerin büyümesini ve sürmesini sağlayan bu yapı aynı zamanda çürüme meydana geldiğinde bir uyarı, alarm görevi görmektedir. Diş çürüğü dişin sert dokularını parçalayarak pulpa odasına kadar ilerlediğinde, diş ağrısı kendini gösterir ve bakterilerin salgıladığı asitler ( tedavi edilmez ise ) pulpayı öldürür. Böylelikle ortaya çıkan toksinler ( zehirler ) kök ucundaki dar delikten dışarı sızarak çene kemiğine yayılır. Çene kemiğinde oluşan iltihap dişin kaybına, çevre dokularının da harabiyetine neden olur. Bu safhaya gelmeden önce dişi ve çevre dokular korumak için hastalıklı pulpa dokusunun alınması en doğru çözümdür.

İmplant Tedavisi
İmplant, eksik dişlerin tamamlanması için uygulanan ve son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlanan yöntemdir. “İmplant nedir?” sorusuna verilebilecek en basit yanıt; “Eksik olan dişin, çene kemiğine yerleştirilen vidalar yardımı ile tamamlanması” olacaktır. Titanyumdan imal edilen bu vidalar çene yapısına herhangi bir zarar vermez. Ttanyum vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplant diş kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

Pedodonti
Çocuk diş hekimliği; bebeklerin, çocukların ve özel bakım gerektiren (engelli) bireylerin ağız ve diş sağlığı sorunları ile uğraşan, diş hekimliğinin bir anabilim dalıdır. Pedodontistler, diş hekimliği fakültelerinden mezun olduktan sonra, ilgili fakültelerin pedodonti anabilim dalında doktora eğitimini (4-6 yıl) tamamlayarak pedodonti uzmanı olmaya hak kazanırlar. Çocuk dişlerinin tedavisinde neden pedodontist tercih edilmeli? Çocuğunuzun diş tedavilerini gerçekleştirecek doktorun pedodonti uzmanı olması, ilerde oluşabilecek diş hekimi korkusunu ortadan kaldırarak, çocuğunuzun daha uyumlu ve diş sağlığı konusunda daha bilinçli birey olması konusunda atılacak önemli bir adımdır. Çünkü pedodontistler, önce dişi değil, çocuğu düşün? felsefesi doğrultusuna uygun psikolojik yaklaşımlar ile önce çocuğun sevgi ve güvenini kazanmayı hedefler daha sonra kolaydan zora, kademeli bir tedavi yaklaşımı ile ağrısız bir şekilde diş tedavilerini gerçekleştirmeyi amaçlar. Çocuklarda diş hekimi korkusu (dental fobi) oluşmamasını sağlarlar, çocuklar için diş tedavisini keyifli bir oyuna çevirirler. Çocuğun çürük risk grubunu belirleyerek kişiye özgü koruyucu programlar düzenler

Protez Tedavisi
Protetik tedavi (Protezler), her türlü dişsizliğin giderilmesi, hasarlı dişlerin restore edilmesi, ağız içi işlevselliğin ve estetiğin kazandırılmasını amaçlar. Eksik diş sayısı ve hastaların ihtiyacına göre protezler temel olarak sabit protezler (Kaplama, köprü) ve hareketli protezler (damak, takma diş) olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrıca son yıllarda öne çıkan estetik diş hekimliği uygulamaları da (Porselen Laminalar, Gülüş Tasarımı, Empress kaplama, Zirkonyum Porselen vb) protetik tedavi kapsamına girmektedir ve diş hekimliğindeki önemli uzmanlık alanlarından birisidir.

Ortodonti
Dişlerin çene kemikleri üzerinde estetik olarak ve görevlerini yapacak biçimde yerleştirilmesini konu alan diş hekimliği koludur. Ortodonti, çene yapısına ya da dişlere erken dönemde müdahale edilmesini, böylece ileride ortaya çıkabilecek bir anomalinin önlenmesini amaçlar. Çocuklarda dişlerin doğru konumlanmasını sağlamak ortodontinin en önemli çalışma alanlarından biri olarak kabul edilir. Diş ve çene yapısı.esnetik ve sağlık için çok önemlidir. Ortodontik tedavi ile dişlerdeki çapraşıklıklar ve aralıklar kolayca düzeltilip, doğru ve sağlıklı bir gülümseme elde edilebilir.

Diş Estetiği
Pembe estetik olarak da bilinen diş eti estetiği, diş eti seviyesini olması gereken standarda ulaştıran uygulamalardır. Gülerken ya da konuşurken fazlaca gözüken diş etleri, kişinin sosyal ve mesleki hayatını etkilediği için diş eti estetiği en çok tercih edilen tedavilerden biri olmuştur. Gumy smile olarak tabir edilen ve gülümseme esnasında diş etinin fazla göründüğü durumlar gülüş tasarımı yapılarak ortadan kaldırılmaktadır. Acısız ve kanamasız diş eti estetiği ile dişeti olması gereken boyutuna gelmektedir. Lazer tedavisi ile hastaya, hızlı ve kesin çözümler sunulmaktadır.

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.