• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
460 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Çayyolu Veteriner
 • ADRES: Çayyolu Ümitköy Yaşamkent
 • TELEFON: Bu Firma Kiralık!
 • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Çayyolu Veteriner

Çayyolu Veteriner Kliniği olarak, pet hayvanları ile ilgili olarak kapsamlı hizmetler sunuyoruz. Bu hizmetler; tedavi, ameliyat, aşı, radyoloji, ultrason, acil servis, konaklama, muayene, ayakta tedavi  gibi uygulamaları kapsamaktadır. Çayyolu pet hayvanları veteriner hizmetlerinde her zaman evcil dostlarımızın sağlığını önemsiyor, hijyenik çalışma koşullarında onların ihtiyaçlarını gideriyoruz.

Çayyolu Veteriner Hizmetleri

Koruyucu Veteriner Hekimlik Hizmeti

Veteriner hekimlikte koruyucu tıp uygulamaları, hayati bir bileşendir. Koruyucu veteriner hekimliğin amacı, hastalıkları ciddileşmeden önce saptayarak tedavi etmektir. Veteriner tıbbındaki birçok ilerleme, geçmişte evcil hayvanınızın ömrünü büyük ölçüde kısaltmış olabilecek birçok hastalığın (erken tespit edilirse) yönetilmesini sağlayarak evcil hayvanınızın daha uzun ve daha mutlu bir yaşam sürmesini sağlamaktadır.

Acil Veteriner Hizmetleri

Çayyolu acil veteriner hizmetleri, kedinin veya köpeğin hayatını tehdit eden herhangi bir kaza veya yaralanmaları kapsayan işlemler olarak ifade edilebilir. Acil durum oluşturabilecek olası sorunlar şunlardır:

 • Yol kazaları
 • Zehirlenme (antifriz, ksilitol, çikolata, kemirgen zehri vb.)
 • Yanıklar ve haşlanmalar
 • Burun, ağız, rektumdan kanama, öksürme kan veya idrarda kan
 • Boğulma, nefes almada zorluk veya kesintisiz öksürme ve öğürme
 • İdrar yapamama veya dışkı yapamama
 • Evcil hayvanınızın gözlerinde yaralanmalar
 • Nöbetler veya sendeleme
 • Kırık kemikler, şiddetli topallık veya bacak(lar)ı hareket ettirememe
 • Belirgin ağrı veya aşırı kaygı belirtileri
 • Isı stresi veya sıcak çarpması
 • Şiddetli kusma veya ishal
 • 24 saat veya daha uzun süre içmeyi reddetme
 • Bilinç kaybı

Ameliyat

Rutin cerrahi prosedürleri (kısırlaştırma ve kastrasyon), küçük kitle eksizyonları vb. yanı sıra ortopedi (kemikler – kırık onarımı, eklemler – kraniyal çapraz bağ eksikliğinin stabilizasyonu, kaslar) ve  yumuşaklık içeren ek prosedürleri de gerçekleştiriyoruz. Doku cerrahisi (cilt, vücut boşlukları, kardiyovasküler sistem, onkolojik (kanser) cerrahisi, GI/ürogenital/solunum yolları) gibi alanlarda da ameliyat işlemlerini hijyenik ve donanımlı bölümlerimizde gerçekleştiriyoruz.

Diş Bakımı

Evcil hayvanınızın periodontal hastalıklardan korunması için düzenli diş bakımı önemlidir.  Periodontal hastalık, mukozal inflamasyonun, ağız kokusu, iltihaplı diş eti, ülserasyon, diş eti çekilmesi ve diş hareketliliğine yol açan diş eti seviyesini aştığı sorunları kapsamaktadır.

Tanısal Görüntüleme

Tanısal görüntüleme, hastalığı teşhis etmek için vücudun tıbbi görüntülerini almanın invazif olmayan bir yöntemidir. Veteriner hastalarımız için modern bir insan hastanesinde bulunanla aynı kalibrede gelişmiş görüntüleme teknolojilerine sahibiz. Tanısal görüntüleme yeteneklerimiz arasında dijital radyoloji ve ultrason yer almaktadır.

Aşılama

Koruyucu hekimlik, evcil hayvanınızı tedavisi olmayan ve ölümcül olan hastalıklara karşı korumak için önemlidir. Köpeklerde kuduz, distemper, hepatit, leptospirosis, parvovirus ve parainfluenza, kedilerde kedi gribi gibi viral ve bakteriyel hastalıklara karşı aşı yapıyoruz. Aynı zamanda iç ve dış parazit uygulamalarıyla periyodik olarak evcil hayvanlarınızı, dış faktörlerden gelebilecek zararlara karşı korunmalarını sağlıyoruz.

Mikroçipleme

Mikroçipleme, kedi ve köpekler için kalıcı bir tanımlama yöntemidir. Bir mikroçip, bir mikroçip veri tabanında kayıtlı benzersiz bir kod (tanımlama numarası) içeren ve ayrıca evcil hayvanınızın aşı kaydına kaydedilmesi gereken pirinç tanesi büyüklüğünde küçük bir tüptür. Çip, hareketsiz bir malzemeden yapılmıştır, yani güç kaynağı yoktur ve evcil hayvanınızın vücudu tarafından reddedilmez.

Laboratuvar Tıp

Kanıta dayalı teşhis, uyguladığımız işlemlerden birisidir ve laboratuvar tıbbına (patoloji) olan güvenimizle desteklenir. Teşhis testleri, bir hastanın sağlığı hakkında fizik muayenenin ötesinde ayrıntılı sonuçlar verir. Patoloji, hastalıkların doğası ve nedenlerinin incelenmesiyle ilgili tıbbi uzmanlık alanıdır ve teşhis testlerinden kronik hastalıkların izlenmesine kadar tıbbın her yönünü destekler.

Çayyolu  Evcil Hayvan Ürünleri Satışı

Çayyolu Veteriner Kliniği olarak kedi, köpek, kuş, vb. evcil hayvanlarla ilgili ihtiyaç duyduğunuz mama, oyuncak, tasma, tuvalet kabı gibi ürünlerin satışını gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimiz, dünya standartlarına uygun olan markaların ürünlerini kapsamaktadır. Satışını yaptığımız mamalar, evcil dostlarınızın ihtiyaç duyacağı vitaminleri içermektedir ve üretim tarihi yakın olarak ürünlere yer vermekteyiz. Evcil hayvanlarınıza vereceğiniz mamalarla ilişkili olarak gerekli bilgileri veterinerlerimiz sizlere detaylı olarak iletecektir. Kullanmanız gereken mama çeşidi, her öğün başına ne kadar tüketilmesi gerektiği, hangi tür besin maddelerinin evcil hayvanınız için verimli olabileceği, vb. tüm detaylar uzman veterinerlerimizce müşterilerimize iletilmektedir. Bunların yanı sıra oyuncak, kum, vb. diğer ürünlerimiz üstün kalite standartlarına sahiptir.

Çayyolu Veteriner Kliniği; sizin minik dostlarınızın 7/24 daima hizmetinizde

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.