• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,786 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 21:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 21:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
2+3 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Çayyolu Mh. West Gate AVM

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Çayyolu su kaçağı Tespiti problemi mi yaşıyorsunuz? Geç kalmadan firmamız ile iletişime geçin!

 

İster kendi eviniz isterseniz de kiracı olun su kaçağı sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda su kaçağının nereden geldiğini bulmak can sıkıcı olabilir. Profesyonel bir su kaçağı tespit hizmeti almadan sorunu bulmanız çok zordur.

 

Belki su basmış bir mutfağa uyandınız çünkü bulaşık makineniz veya çamaşır makineniz sızıntı yapmış olabilir. Bu tarz problemler maalesef çoğu evde yaşanmaktadır. Bu durumda hemen Çayyolu su kaçağı firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sizin için en hızlı şekilde çözüm üretiriz.

 

Tüm su sızıntılarını önceden önleyemeseniz de evinize ya da masraflar nedeniyle cüzdanınıza önemli zarar verme riskini azaltmak için adımlar atabilirsiniz.

 

Bazen sızıntılar, sizi geceleri ayakta tutan sürekli bir damlama şeklinde olmayabilir. Aslında, damlama bir sel haline gelene kadar genellikle çok daha inceliklidirler, bu yüzden onları erken tespit etmek çok önemlidir.

 

Evinizdeki Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

 

Su kullanımınızı düzenli olarak kontrol etmek, hesaba katamadığınız ani artışları görebilmeniz için bir sızıntı belirtisi olabilir. Her ay gelen faturaları kontrol edin ve ani değişimler gördüğünüzde bunlara hemen müdahale edin.

 

Banyoyu doldururken veya duş alırken su basıncında bir düşüş olduğunu fark etmek, bu bir sızıntı belirtisi olabilir. Tüm armatürlerinizi kapatıp tekrar açarak kontrol edebilirsiniz. Basınç olduğundan daha yüksekse, muhtemelen bir sızıntıdır. Bununla birlikte, bir duşta, kireç birikmesi nedeniyle tıkanmış bir duş başlığından dolayı düşük basınç da olabilir. Duş başlığınızı bir kireç çözücü kullanarak temizleyin ve bunun bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için yeniden deneyin.

 

Sıcak su kombinizin ne zaman açıldığını takip edebilirsiniz. Neredeyse sürekli yanıyorsa, sıcak su borunuzda bir sızıntı olabilir. Bunlar genellikle yeraltında olacaktır ve bulunması diğer sızıntılardan daha zor olabilir.

 

Yeraltındaki Bir Su Sızıntısını Nasıl Tespit Edebilirsiniz?

 

Yeraltından bir sızıntı varsa zamanla oluşmaya başlayan bir nem ve küf kokusu size bunu bildirebilir. Bir sızıntı fark ediyorsanız hemen bir uzman servisle görüşmeniz gerekmektedir.

 

Çayyolu su kaçağı tespit yöntemi ile hızlı ve güvenilir bir sonuç alırsınız. Kırmadan, dökmeden su kaçağı tespiti yapıyoruz. Teknolojik cihazlarımız ile noktasal bir işlem sunuyoruz. Uzman su tesisatı servisimiz ile ihtiyacınız olan her an yanınızdayız. Çayyolu kameralı su kaçağı çözümü ile kırmadan ve zarar vermeden çözüm üretiyoruz.

 

Su kaçakları için yaygın alanlar vardır. Bunlardan ilki ise banyolardır. Bir sızıntıyı hızlı bir şekilde görebilmelisiniz. Herhangi bir su sızıntısı yoksa, vananın altındaki zeminde izler veya bir tıslama sesi dahil olmak üzere yavaş sızıntı belirtileri arayın. Eğer bir merkezi ısıtma kombiniz varsa, bu kendi kendinize düzeltebileceğiniz bir şey değildir ve bir sızıntı ciddi şekilde yanlış bir şeyin işareti olabilir, bu yüzden bir uzmana başvurun.

 

Tuvaletler diğer bir sızıntı yeridir. Sıklıkla kullanıldığından dolayı, bir tuvaletin su sızdırmaya başlaması olağandışı değildir. Bu genellikle endişelenecek bir şey değildir, ancak sürekli sızıntı varsa maliyetli olabilir. Öncelikle kendiniz düzeltmeye çalışabilirsiniz fakat yapamayacağınızı düşünüyorsanız su kaçağı sorunları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En hızlı ve en uygun fiyat garantisiyle hizmet vermekten mutluluk duyarız.

 

Tuvaletlere çok benzer şekilde, duşları günlük olmasa da düzenli olarak kullanırız. Bu, parçaların aşınmaya başladığı ve muhtemelen sızıntı olabileceği anlamına gelir. Düşük basıncın bir sızıntının (ve ayrıca tıkanmış bir duş başlığının) işareti olabileceğinden daha önce bahsetmiştik, bu nedenle, bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, bunun bakmanız gereken ilk yerlerden biri olacağı kesindir.

 

Sızıntıyı durdurmak için gereken onarımlar, musluğun türüne bağlıdır ve çoğu evde bulunan dört temel tür vardır: Sıkıştırma valfi, bilyeli türler, kartuş türleri ve seramik diskler. Her musluk türünün benzersiz onarım yöntemleri vardır. Alet kullanmaya ve küçük ev onarımları yapmaya alışkınsanız, küçük musluk sızıntılarını onarabilirsiniz.

 

Günlük kullanımda cihazlar orijinal konumlarından biraz kayabilir, bu da valfleri ve boruları gevşetebilir ve sızıntılara neden olabilir. Tüm eklerin sağlam olduğundan emin olmak için bunları düzenli olarak kontrol edin.

 

Bir sızıntıdan şüpheleniyorsanız, evinizin su sayacını izlemek size kesin bir cevap verecektir. Sayaç genellikle sokağın yakınında veya (sıcaklıkların donma noktasının altına düşmediği alanlarda) evin yanında veya arkasında, su besleme hattının eve girdiği yere yakın bir rögar tipi kapağın altında bulunur.

 

Ölçeri izlemek için şu adımları izleyin:

 

Su sayacını izleyerek evinizdeki sızıntıyı tespit edebilirsiniz. Evinizdeki tüm su musluklarını kapatın ve çamaşır makinesi ile bulaşık makinesinin çalışmadığından emin olun.

 

Su sayacını kontrol edin ve gördüğünüz sayıları not edin. Bir saat sonra gelin ve tekrar kontrol edin. Sayılar değiştiyse, bir yerlerde bir sızıntı var.

 

Su sızıntısının evde mi yoksa dışarıda mı olduğunu belirlemek için (yalnızca sokakta sayaç bulunan evler için), evinizin ana su besleme borusundaki kapatma vanasını kapatın. Bu ya bir bodrum katında ya da su borusunun eve girdiği bir hizmet odasında bulunur.

 

Su sayacını kontrol edin, sayıları yazın ve bir saat daha bekleyin. Tekrar kontrol ettiğinizde sayılar değişmediyse su sızıntısı evinizin içindedir. Sayılar değiştiyse, sızıntı eve giden gömülü su hattındadır.

 

Evin içinde veya dışında su sızıntıları olabilir. İçerideki sızıntıları nerede arayabileceğinizi belirttik. Peki ama su sızıntısı dışarıdaysa nereye bakmanız gerekeceğini biliyor musunuz?

 

Dışarıda veya Bahçede Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

 

Evinizin içinde görünür bir su sızıntısı belirtisi bulamazsanız, su sayacınızı kontrol ederek içeride mi yoksa dışarıda mı olduğunu belirleyebilirsiniz. Evinize su girmemesi için önce genel su vanasını kapatın; su çıkmayana kadar musluğu çalıştırarak kapalı olduğunu kontrol edebilirsiniz.

 

Bunu yaptıktan sonra, kadranın hala hareket edip etmediğini görmek için sayacı kontrol edin, eğer öyleyse, sızıntı evinizin dışındaki besleme hattında demektir. Değilse, sızıntı içeride, bir dahili boruda veya cihazlarınızda olacaktır.

 

Sızıntının dışarıda olduğunu belirlediğinizde, işaretleri aramaya başlayın. Ölçüm cihazınız bahçenize kuruluysa, bu, borunun etrafında çamurlu alanlar olup olmadığını veya çiminizin diğer kısımlarından daha iyi büyüyüp büyümediğini kontrol etmenizi gerektirir.

 

Beton altında su sızıntısı aramak, banyonuzda sızdıran bir musluk bulmaya çalışmaktan daha karmaşık olsa da imkânsız değildir. Yerdeki nemli bölgelere baktığınızda ve yer altı sızıntılarını ararken küf kokusundan bahsetmiştik ve bunların her ikisi de beton altındaki sızıntılar için geçerlidir. Eğer bir küf kokusu duyuyorsanız ve nemli bölgeler varsa muhtemelen beton altından gelen bir su sızıntısı vardır.

 

Evinizin içinde ya da bahçenizde herhangi bir su kaçağı tespiti için Çayyolu su kaçağı tespiti firması ile iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli profesyonel ekibimiz robotik kaçak tespiti ekipmanıyla gelecek ve noktasal bir şekilde kaçağın yerini bularak kırmadan sorunu çözeceklerdir.

 

Evinizde Su Kaçağı Varsa Ne Yapmalısınız?

 

Bir sızıntı bulursanız, yapmanız gereken ilk şey durumun gerçekten ciddi olup olmadığını anlamaktır. Hızla kötüye gidecek ve ciddi hasara neden olacak mı? Alternatif olarak, örneğin belirli bir cihazla, tuvaletle veya çamaşır makinesiyle mi bağlantılı? Önemli bir sızıntı varsa, sorunu güvenli bir şekilde çözmek için her zaman deneyimli bir su tesisatçısına başvurmanız önerilmektedir. Sektörde güvenilir isimlerden olan Çayyolu su tesisat sistemleri ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz. Sizin için su kaçağı tespiti yaparak kalıcı bir çözüm sunarız.

 

Düzeltebileceğiniz küçük bir sızıntı varsa, onarım yapmak için ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri alırken cihaza giden suyu kapatabilirsiniz. Ancak daha önemli bir sızıntıysa, suyu durdurma musluğundan kapatmanız gerekecek, bu da evinize su girmediği ve sızıntının daha da kötüleşmeyeceği anlamına gelir. Soruna kendiniz müdahale edecekseniz evin sızıntıdan etkilenen herhangi bir yerine giden elektriği de kapatmayı kesinlikle unutmamalısınız!

 

Aynı zamanda gereksiz yere kırılan seramik ya da duvarların size daha fazla maliyet çıkaracağını da belirtmek istiyoruz. Bu nedenle deneyimli ustaların teknolojik aletlerle su kaçağı tespiti yapması her zaman ilk önceliğiniz olmalıdır. Eğer su kaçağı sorunu yaşıyorsanız bunun her zaman mutlaka temiz su kaçağı olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Bazen pis su ve kalorifer tesisatından sızan bir su da olabilir.

 

Temiz su kaçakları ve kalorifer tesisatı kaçakları termal kamera ve ses algılayan robotik cihazlarla bulunabilir. Kombi kaçağı gibi kaçaklarda termal kamera oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Suyun sıcaklık derecesini de tespit edebilen termal kameralar ile kolayca kaçak önlenmektedir.

 

Ne yaptığınızı bildiğinizden emin değilseniz, kendi kendinize yapacağınız su tesisatı nadiren iyi bir fikirdir. İşler ters giderse sonuçları felaket olabilir, bu yüzden güvende olmak en iyisidir. Sorun su şebekesi veya iletişim borularıyla ilgiliyse, bölgesel su tedarikçinizle iletişime geçmeniz gerekecektir. Aksi takdirde Çayyolu su kaçağı tespiti ekibiyle iletişime geçin.

 

Profesyonelleri çağırmadan önce sızıntıları kontrol etmek için yapabileceğiniz birkaç kolay test var.

 

Testlerin doğru olduğundan emin olmak için, en az üç saat su kullanmayacağınız zamanlarda bunları yapmanız gerekir. Yani bir gecede ya da işte, dışarıda olduğunuzda bunu yapmak için genellikle iyi bir zamandır.

 

Lavabonuzun altındaki besleme hattındaki bir bağlantı parçası kırılırsa ve bir su dışarı fırlarsa, sorunun nerede olduğunu hemen bilirsiniz, ancak bazı sızıntılar çok daha sinsi olur! En kötü ihtimalle su, duvar içindeki boru bağlantılarından yavaşça damlayabilir ve büyük hasara neden olana kadar fark edilmeyebilir. Besleme hatlarını kontrol etmek için parmağınızı bunların üzerinden geçirmeniz yeterlidir. Nemli bir nokta bulursanız, muhtemelen sızıntınızın kaynağı budur. Sızıntının ciddiyetine bağlı olarak, gevşek hattı kolayca sıkabilirsiniz. Bu işe yaramazsa, muhtemelen tamamen değiştirmeniz gerekecektir. Bunu kendiniz yapmayı planlıyorsanız, tüm donanıma sahip olduğunuzdan emin olun. Eğer bu konuda yardım almak isterseniz hemen bizi arayabilirsiniz.

 

Su sayacı testi şu anda bir sızıntınız olmadığını gösterse bile, gelecekte herhangi bir noktada ortaya çıkabilir, bu nedenle aşağıdakilere de göz atmak faydalı olacaktır. Sayaç testlerini yaptıktan ve su faturanızı analiz ettikten sonra, yüksek su faturasını açıklayacak hiçbir şey bulamazsanız, kullanım alışkanlıklarınızı anlamak için gelen faturaları izlemeye devam etmek isteyeceksiniz. Kullanımınız normale dönerse, bir musluğun açık bırakılması gibi bir kereye mahsus bir olay olmuş olmalıdır. Eğer su faturanız sürekli olarak beklediğinizden yüksek gelmeye devam ediyorsa su kaçağınız olabilir.

 

Duvarda renk değişikliği. Bu, alçıpanın arkasından su sızdığını ve ön tarafa doğru ıslandığını gösterebilir. Tavan ve duvarlardaki su lekeleri genellikle sarımsı veya kahverengimsi renktedir. Elbette, nereden geldiğini bilene kadar bir sızıntıyı onarmaya başlayamazsınız. Banyonuzda birçok farklı su kaynağı vardır, bu nedenle maalesef pek çok olasılık vardır.

 

Kabarık boya veya kabarık duvar kâğıdı kontrolü yapabilirsiniz. Her ikisi de duvar panelinin ıslak olduğunu ve boya veya duvar kağıdının artık sıkı bir şekilde yapışmadığını gösteren işaretlerdir. Bazı durumlarda, duvar panelinde su hasarının daha geniş olduğunu ve duvar kaplamasının değiştirilmesi gerekeceğini gösteren bir çıkıntı da fark edebilirsiniz.

 

Damlayan bir ses. Bazı sızıntılar tamamen sessiz olsa da bazen başka sızıntılar duyulabilir ve bu da size sızıntının yeri hakkında bir ipucu verir. Yine de bir sızıntının kaynağını dışardan sesini dinleyerek kesin olarak buldum diyemezsiniz. Boşa emek ve para harcamamak için bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.

 

Eğer üst katınızda bir su sızıntısı varsa bunu muhtemelen altındaki tavandaki lekelerden anlayacaksınız. Bazı durumlarda tavan sürekli olarak nemli olacaktır ve diğer zamanlarda ıslanma ile kuruma arasında gidip gelebilir. Diğer bir olasılık, sürekli su damlamasıdır. Çok uzun süre nem toplayan bir tavan küflenmeye ve hatta çökmeye neden olabileceğinden, bunların tümü derhal ilgilenmeniz gereken bir sızıntının işaretleridir.

 

Küf kokusu. Zamanla kalıcı bir sızıntı, küfün büyümesi için mükemmel nemli ortamı sağlar. Bazı durumlarda, duvarın dışında siyah lekeler fark edebilirsiniz, ancak çoğu zaman duvarın içinde göremediğiniz yerde küf oluşur, bu nedenle küf kokusu oldukça belirgin bir su sızıntısı belirtisidir ve acil müdahale gerektirir.

 

Bir sızıntınız olduğunu düşünüyorsanız, mümkün olan en kısa sürede bulup düzeltmeniz çok önemlidir. Devam eden sızıntılar, sadece bir damla veya damlama olsa bile, evinize veya eşyalarınıza zarar verebilir ve büyük miktarlarda su israfına neden olabilir, bu da daha yüksek faturalarla karşılaşmanıza neden olacaktır.

 

Yukarıdakilerin tümü bir sızıntının işaretidir, ancak tüm su sızıntılarının sıhhi tesisat sızıntısı olmadığını unutmayın. Su, çatıdaki veya pencere çevresindeki bir sızıntıdan da geliyor olabilir. Her iki durumda da su hasarı riskini azaltmak için sızıntılara derhal müdahale edilmelidir. Sağlığınız için de su sızıntılarını en kısa zamanda çözmeniz gerekmektedir. Bazı armatürler ve borular, diğerlerinden daha fazla sızdırmaya eğilimlidir. Daha eski bir su ısıtıcısı, tankın içindeki korozyon nedeniyle tabanında küçük delikler oluşturabilir ve dış su musluklarına yol açan su boruları, soğuk kış aylarında donabilir ve patlayabilir. Çayyolu kırmadan tesisat tamiri hizmeti sunuyoruz. Bu nedenle daha az masraf ve uğraşla hızlı bir şekilde su sızıntılarını çözüyoruz.

 

Eski ve yeni mülkler sızıntıya duyarlıdır. Bir tane tespit ederseniz profesyonel onarımlar yaptırmanız zorunludur. Sorun çözüme ulaşamazsa, sıhhi tesisat sızıntılarınız duvarda hasara, zemin sorunlarına, su israfına ve daha fazlasına yol açabilir.

 

Su Sızıntıları Neden Olur?

  • Kötü inşaat
  • Toprak kimyasalları aşındırıcı borular
  • Şiddetli iklimler
  • Yer hareketi
  • Aşınan borularda sürekli kullanım

 

Büyük su tesisatı felaketlerinin aksine, sızıntılar çok daha gizli olabilir. Ancak, zamanında ve uygun şekilde ele alınmazlarsa, evinize ve sağlığınıza ciddi zararlar verebilirler. Çayyolu su tesisatı olarak, sızıntının nedenini bulacak beceri ve araçlara sahibiz. Sorunu çözmek için özelleştirilmiş çözümler oluşturuyoruz. Uzmanlığımız ve sektör lideri teknolojimiz, gizli su ve kanalizasyon sızıntıları dahil her tür sızıntıyı bulmamızı sağlar. Sızıntıları erken tespit etmek paradan tasarruf ettirebilir, hasarı azaltabilir ve mülk değerlerini koruyabilir.

 

Çayyolu su kaçağı tespiti konusunda en önemli şey arızanın tam olarak noktasal bir şekilde yer tespiti yapabilmektir. Eğer su sızıntısı duvar tarafındaysa ses yerden geliyor olabilir. Bu nedenle son teknoloji cihazlar ve deneyimli bir usta ile çalışmak gereklidir. Yoksa gereksiz yere duvar ve fayans kırma işleri yapmış olursunuz.

 

Sızıntınızın bulunduğu yere bağlı olarak, evin içindeki su hasarı, hemen tamir edilmezse oldukça pahalı hale gelebilir. Uzman tesisatçılarımız, evinizi mümkün olan en kısa sürede korumanıza yardımcı olmak için buradalar.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  • Sercan can 28 Şubat 2021 09:14 CEVAPLA

    Evimde su sızıntısı, vardı destek istedim hızlı bir şekilde dönüş sağladılar uzman kadrosuyla çok hızlı bir şekilde sorunu giderdiler tekrardan onlara teşekkür ediyorum sizde gözü kapalı bir şekilde güvenebilirsiniz