• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,128 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Çankaya Kent Konseyi
  • ADRES: Mutlukent Mahallesi 1920. Cadde 1924. Sokak Opet – Çağdaş Market arkası Çankaya / ANKARA
  • TELEFON: (0312) 235 69 40
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Çayyolu Semt Meclisi, Çayyolu’muzun bugününe sahip çıkmak ve yarınını şekillendirmek için 16.02.2014 tarihinde kurulmuştur.

Semt Meclisi Nedir?

Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan Kent Konseylerinin çalışma usul ve esasları 08.10.2006 tarih ve 26313 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kent Konseyi Yönetmeliği ile düzenlenmiştir.

Çankaya Kent Konseyi, 13 Ekim 2009’da, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 76. maddesinde belirtilen hedefler doğrultusunda Çankaya ilçesinin sorunlarını ele almak, yerel yönetimlere ve karar alma süreçlerine halkın katılımını sağlamak, kentin kalkınma, gelişim ve eylem planlarını hazırlamak, bu planların hayata geçirilmesi için belediye yönetimi ile koordinasyonu sağlamak, yerel demokrasinin gelişim ve yerleşimine katkıda bulunmak amaçlarıyla kurulmuştur. (Çankaya Kent Konseyi Çalışma Yönergesi)

Çankaya Kent Konseyi bünyesinde bulunan Semt Meclisleri, bu işlevin yerel ayağını oluşturmaktadır. Çayyolu Semt Meclisimiz, Çankaya Kent Konseyi şemsiyesinde çalışmalarına devam eden Seyranbağları, Kırkkonaklar, Birlik, Çiğdem ve Sokullu’dan sonra altıncı Semt Meclisi olarak 16 Şubat 2014 tarihinde ilk Genel Kurulunu yapmış ve 22 komşumuzu Yürütme Kurulu üyeleri olarak bir yıllığına görevlendirmiştir.

Mahalleler

Çayyolu Semt Meclisi, aşağıdaki mahalleleri kapsamaktadır:

Ahmet Taner Kışlalı
Alacaatlı
Çayyolu
Dodurga
Konutkent
Koru
Mutlukent
Ümit
Yaşamkent

Çalışma Grupları

Daha yaşanabilir bir Çayyolu’nda, toplumsal süreçlere aktif olarak katılan ve çevresiyle birlikte varolan daha mutlu yurttaşlar haline gelebilmek, ortak hassasiyetlerimiz ve değerlerimizi korumak, ortak ihtiyaçlarımızı konuşmak ve olası çözüm süreclerini paylaşmak üzere üretim yapmak için, kolektif bir iradeyle aşağıdaki çalışma grupları oluşturulmuştur. En başından beri söylediğimiz gibi: “Hiçbirimiz hepimiz kadar güçlü değiliz!”

Çevre ve İmar Uygulamaları Çalışma Grubu
Eğitim Hakkı Çalışma Grubu
Engelli Çalışma Grubu
Esnaf Çalışma Grubu
Gençlik Çalışma Grubu
Hayvan Hakları Çalışma Grubu
Kadın Çalışma Grubu
Kültür, Sanat ve Sosyal Paylaşım Çalışma Grubu
Spor ve Sağlık Hakkı Çalışma Grubu

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.