• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
3,033 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Yücel Korkmaz
 • ADRES: Çayyolu Mah. 2432 Cad. No:157/D Çankaya / Ankara
 • TELEFON: 0312 255 0 855
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 21:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 21:00
SERVİS YERLERİ ANKARA

FİRMA HAKKINDA

Çayyolu Pimapen PVC Tamiri Dekorasyon İnşaat firması olarak tüm sakinlerimizin Çayyolu pimapen montaj, tamir ve bakımına; pvc pencere montajı, tamiri ve bakımına talibiz. Hemen bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilir veya bu içeriği okuyarak işimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

 

Çayyolu Pimapen & PVC Tamiri

Gerek ev, gerek iş yerleri olarak kapalı mekanlarda ve dış açık ortamlarda, günlük yaşamın vazgeçilmez maddelerinden bir tanesi hiç kuşkusuz, PVC (Poli Vinil Klorür) malzemedir. İki doğal kaynak olan petrol ve tuzdan üretilen PVC, ticari anlamda ilk olarak gelişen plastiklerden biri oldu. Günümüzde PVC malzeme, çocuk oyuncaklarından, su toplama ve dağıtma borularına, şişe ve torba yapımına, çeşitli spor malzemelerine, otomobil döşemelerine ve silecek sistemlerine, pencere kasa ve kanatlarına, pillere, elektrik yalıtım maddelerine, kablolara, kredi kartlarına, yiyecek kaplarına, kan torbası, serum tüpü ve ameliyat eldiveni gibi tıbbi malzemelere kadar modern yaşamımızda bir çok değişik uygulamalarla çok geniş kullanım alanı bulmuştur.

Çayyolu pimapen bayii olarak bizler de ev ve iş yelerinizin dış ortamla yalıtımı unsurlarından biri olan Çayyolu PVC kapı ve pencere imalat, satış ve tamiri hizmetlerinde size layık olmaya çalışıyoruz.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

Kullanıcı Dostu Çayyolu Pimapen

 

 • Sağlamlık ve hafiflik: Pencere ve kapı kasa ve kanatları üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle kıyaslandığında PVC malzeme daha dayanıklı ve işlevseldir. PVC’nin aşınma dayanımı, hava ve suya karşı dayanıklılığı ve hafifliği bina uygulamalarında kullanımı için çok önemli teknik avantajlardır.
 • Ateşe dayanım: PVC, polimer zincirinde klor atomu taşıması nedeniyle doğal olarak zor tutuşmaktadır, yani alev alma sıcaklığı yüksektir. Yanma, ısı kaynağı kaldırılınca hemen sona ermektedir. Bu özellik PVC’yi pencere, kapı ve kaplama gibi uygulamaları için tercih edilir yapmaktadır. Buna karşın ahşap malzeme kolay yanmakta ve alevi kolay iletmektedir.
 • PVC, hava şartlarına, kimyasal çürümeye, korozyona, şoka ve aşınmaya dayanıklıdır. PVC malzeme, bu nedenle açık havaya maruz kalan ürünlerde ve birçok farklı uzun ekonomik ömür istenen yerlerde kullanıcıların tercih ettiği bir ürün olarak ortaya çıkmaktadır. Pencere, kapı kasa ve kanatlarında ve kablo yalıtımı gibi diğer uygulamalarda, çalışmalar gösterdi ki bu ürünlerin % 60 ‘ından fazlası, uygun kullanıldığında, bakım ve tamirleri gerektiği gibi yapıldığında, 40 yıldan daha fazla bir ekonomik ömre sahiptir. Ahşap ise kısa ömürlüdür.
 • Ekonomiklik: PVC’nin hafifliği, sağlamlığı ve tasarım serbestliği, bir çok uygulama için maliyet üstünlüğü sağlar. Üretimde kullanılan PVC malzeme bileşenler mükemmel fiyat/verim üstünlüğü sunmaktadır. PVC, ahşap için kesin ihtiyaç olan özel bakım ve boya istemez. PVC dayanıklıdır, uzun süreli ve bakım istemeyen uygulamalar için çok uygundur. PVC’nin yapım ve kullanım maliyeti, alüminyum ve ahşaba göre daha düşüktür.
 • Yalıtım özelliği: PVC malzemenin ısı iletim katsayısı, pencere ve kapı kasa kanat üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle kıyaslandığında daha iyi yani daha düşüktür. Dolayısıyla PVC, ısı yalıtımı ve tasarrufu açısından pencere ve kapı kasa kanat üretiminde kullanılan en uygun malzemedir. Ayrıca PVC, ses, su ve benzeri dış etkilere karşı iyi bir yalıtım malzemesidir.
 • Tasarım serbestliği: PVC’nin fiziksel özellikleri tasarımcılara, tasarım yaparken yüksek derecede özgürlük sağlar. PVC bu nedenle inşaat, ambalaj, tıp, elektrik, elektronik, otomotiv sektörlerinde kısaca hayatımızın her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

Çevre Dostu Çayyolu Pimapen

 

 • Uzun ömürlülük: PVC malzemeden ürün elde etmeden önce, PVC bir dizi özel katkı maddeleriyle birleştirilir. Bu katkı maddeleri, ürünün mekanik özelliklerini, parlaklığını, hava şartlarına dayanımını, rengini, berraklığını ve dolayısıyla ekonomik ömrünü belirler.
 • Geri dönüşümü: PVC borular, pencere, kapı ve yer döşemleri gibi yapı malzemeleri ekonomik ömürlerinin sonunda yeniden kullanılabilirler. Bu özelliği ile PVC çevre ve ekonomi açısından önemli fayda sağlamaktadır.
 • Çevre dostu: Üretimden yok olana kadar yaşam döngüsünü ve bu döngü sırasında çevrenin etkilenme derecesini dikkate alan değerlendirme ve bağımsız çalışmalarda PVC’nin çevreye etkisi, pencere ve kapı kasa kanat üretiminde kullanılan diğer malzemelerle kıyaslandığında olumlu bulunmuştur. Geri dönüştürülebilir bir malzeme olan PVC den üretilen ve kullanım ihtiyacı olmayan veya kalmayan tüm malzemeler yeni kullanım alanları için yeniden tasarlanarak yeni bir ürün haline getirilir.

 

Çayyolu Pimapen ve Alüminyum Pencerelerinin Karbon Ayak İzi Açısından Karşılaştırılması

 

Karbon ayak izi, her insanın ulaşım, ısınma, enerji tüketimi gibi faaliyetleri sırasında veya satın aldığı her türlü ürünün üretim aşamalarında atmosfere yayılmasına neden olunan karbon miktarını anlatmak üzere kullanılan bir terimdir. Başka bir ifadeyle, aldığımız her ürün veya gerçekleştirdiğimiz her faaliyet için gerekli olan enerjinin üretilmesi sırasında atmosfere salınan karbon gazı toplamını ifade eder.

 

Doğal süreçlerin etkisinde milyonlarca yıldır devam eden iklim değişikliği, günümüzde insan kaynaklı çevresel kirlilik nedeniyle etkisini ve zararını daha da arttırmıştır. Geçmişten aldığımız temiz ve sağlıklı çevre mirasını gelecek nesillere de gerektiği gibi aktarabilmek için her kişi ve kuruluşa görevler düştüğü bir gerçektir.

 

Bu çerçevede hem çevre ve iklime karşı duyarlılığımızı göstermek üzere hem de çevre kirliliğine karşı alınan önlemlere somut katkı verebilmek üzere karbon ayak izinin hesaplanması ve salımının azaltımı konusunda çalışmalar yapmak, her kişi, kurum ve kuruluş için önemli bir görev haline gelmiştir.

 

Karbon ayak izi, bir işletme ya da bir faaliyet sebebi ile oluşan ve yaygın olarak küresel ısınma potansiyelini ifade eden sera gazı salım miktarını hesaplar. CO2 eşdeğeri kilogram veya ton cinsinden ölçülür. Karbon ayak izi karşılaştırması için yapılan çalışmada aynı tip ve ebattaki PVC ve Alüminyum pencere çerçevelerinin, hammadde oluşturulmasından binaya montajına kadar aşamalardaki enerji tüketimi ve bunun sonucunda da kg cinsinden CO2 salım miktarları hesaplanmıştır. Bu çalışmada PVC pencere çerçevesinin karbon ayak izi 248,8 kg CO2 olarak, Alüminyum pencere çerçevesinin karbon ayak izi ise 485,9 kg CO2 olarak bulunmuştur. Alüminyum pencere çerçevesinin karbon ayak izi, PVC pencere çerçevesine oranla 2 kat daha yüksek miktardadır.

 

Ayrıca, PVC malzeme kullanılarak yapılmış pencere veya kapının ısı yalıtım performansı da yüksektir. Dolayısıyla kullanıldıkları mekanlarda kışın ısınma enerjisinden, yazın iklimlendirme (klima) enerjisinden tasarruf sağlar. Diğer bir konu da PVC pencere ve kapıların, uzun ömürleri sonrasında geri dönüşümü için enerji tüketimi, Alüminyum pencere ve kapıların geri dönüşümü için enerji tüketimine göre çok daha düşüktür.

 

PVC kapı ve pencere kasa kanat üretim aşamalarında düşük karbon ayak izine, kullanımları sırasında uzun ömür ve üstün yalıtım özelliklerine, geri dönüşümlerinde de düşük karbon ayak izine sahip olmalarından dolayı diğer malzemeler kullanılarak, aynı amaçla yapılacak ürünlere tercih edilmesi sonucunu doğurmuştur.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

PVC Malzemeden Yapılan Ürünlerin Bakımı

Kapı ve Pencere aksamları günlük kullanım sonucu normal olarak, zamanla aşınmaya uğramaktadır. Mevsim koşullarına göre oluşan hava değişiklikleri, yapı malzemelerinde sürekli genleşme veya gerilmelere neden olmaktadır. Bu da duruma göre doğramaları ve doğramanın fonksiyonlarını etkilemektedir. Bu nedenlerden dolayı, pencere ve kapı aksamları küçük birkaç ayar ve bakım ile düzeltilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

 • Parçaların Yağlanması
  Her mekanik parçada olduğu gibi kapı ve pencerelerin hareketli parçalarının da, arada bir ince makina yağı veya bu amaçla üretilmiş özel kimyasal ürünlerle yağlanması, bu parçaların kolay hareket etmesini ve uzun süre işlevini sürdürmesini sağlayacaktır.
 • Pencere Kolunun Ayarlanması:

 

Sürekli kullanılmasından ve kuvvete maruz kalmasından dolayı, pencere kolunun cıvataları zamanla gevşeyebilir. Bu cıvataları sıkabilmeniz için, kol aynasının kapağını hafifçe kaldırıp 90 derece çeviriniz ve tornavida yardımıyla civataları sıkınız.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

Çayyolu Pencere Contaları

Pencere üzerinde bulunan sızdırmazlık elemanı siyah veya gri renkteki contaları, belirli aralıklarla arap sabunu ile silmek yumuşaklığını ve parlaklığını arttıracak, kanadın çalışmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca contaların işlevselliğinin sürekli olması için yuvalarından çıkıp çıkmadığının kontrol edilmesi, çıkmış ise el ile tekrar yerine oturtulması gerekir. Yuvasından çıkmış olan contaları tekrar yerine oturtmak için sivri ve keskin malzemeler kullanmayınız, aksi takdirde contalar hasar görebilir.

 

Pencere ve kapı donanım ayarları ve bakımı ihtiyaçlarınız için Çayyolu Pimapen Tamiri ekiplerimizden yardım isteyiniz.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

Çayyolu PVC kapı veya pencere, açma veya kapatma kolu değişimi

PVC kapı veya pencere açma kapatma kolunun kırılması veya görevini tam anlamıyla yapmaması halinde yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Bunun için;

 • Önce, kolun kasaya montaj kısmında bulunan vidaların üzerinde bulunan kapağı hafifçe kaldırıp sağa veya sola 90 derece döndürülürse vidalar açığa çıkacaktır. Bir yıldız tornavida ile vidaları sökebilirsiniz.
 • Sonra, kolu kendinize doğru çektiğinizde kolu kasadan ayırabilirsiniz.
 • Yeni kolu aynı şekilde yerine sokarak yine bir yıldız tornavida ile vidalarını takıp, vidaların görünmesini engelleyen kapağı yine 90 derece sağa veya sola çevirerek yerine oturtabilirsiniz.

 

Çayyolu PVC kapı veya pencere menteşe değişimi

PVC kapı veya pencere menteşelerinin kırılması veya deforme olması sonucu görevini tam anlamıyla yapmaması halinde yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Bunun için;

 • Önce menteşenin kasaya ve kanada bağlı parçaları arasındaki bağlantıyı ve kapı/pencerenin açılıp kapanması işleminin eksenini oluşturan metal pimi, küçük bir çekiç ve gerekiyorsa yardımcı bir diğer pim kullanarak, alt kısmından vurmak suretiyle yerinden çıkarabilirsiniz.
 • Sonra, kasa ve kanat kısımlarındaki menteşe parçalarını bir yıldız tornavida kullanarak sökünüz.
 • Daha sonra, yerine montaj yapmadan, yeni menteşenin metal pimini çıkararak parçaları ayırabilirsiniz. Ve yeni parçaları kasa ve kanatta bulunan yerlerine monte edebilirsiniz.
 • En son kanat ve kasayı yüz yüze getirerek, metal pimi bu sefer yukarıdan aşağıya olacak şekilde yine küçük bir çekiç ile vurarak yerine takabilirsiniz.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

Çayyolu PVC kapı veya pencere kilit mekanizması (ispanyolet) değişimi

PVC kapı veya pencere kilitlerinin (ispanyolet) kırılması veya deforme olması nedeniyle görevini tam olarak yapmaması halinde yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Bunun için;

 • Önce kapı veya pencere, açma kapatma kolunu, yukarıda anlattığımız adımları takip ederek yerinden çıkarabilirsiniz.
 • Sonra kilit mekanizmasını (ispanyolet) kanada bağlayan vidaları yerinden sökerek devamında kilit mekanizmasını yuvasından çıkarabilirsiniz.
 • Daha sonra yeni kilit mekanizmasını yuvasına oturtarak montaj vidalarını bir yıldız tornavida kullanarak yerini takabilirsiniz
 • Son olarak, söktüğünüz kapı veya pencere, açma kapatma kolunu yine aynı yöntemle yuvasına oturtarak montajını yapabilirsiniz

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

Çayyolu PVC kapı veya pencere conta (fitil) değişimi

PVC pencere ve kapılarda kullanılan conta (fitil) zamanla deforme olması veya tamamen özelliğini yitirmesi, pencere veya kapınızın ısı yalıtımı özelliğini ciddi oranda düşürmektedir ve bu durum ısınma giderlerinizin yükseltmesine neden olmaktadır. Conta (fitil) malzemesinin kimyasal yapısı dolayısıyla zamanla yıpranması, deforme olması, kısalması ve bozulması tabii bir durumdur. Contanın özelliğini yitirdiği kullanıcı tarafından gözle rahatlıkla görülüp anlaşılabilir bir durumdur. Conta değişimi kararı verdiğinizde önemli olan doğru contayı bulmak ve doğru şekilde uygulamaktır. Çünkü çok fazla conta çeşidi var ve PVC doğrama markaları sürekli yeni modeller ürettiği için bire bir aynı contayı bulmak biraz zor olabilir. Fakat piyasada bir çok markaya uyumlu, genel kullanım için üretilmiş contalar mevcut.

Gelelim conta değişimi uygulamasına. Bu işlem için gereken el aletleri, ıskarpela, makas veya yankeski.

 • Iskarpelanın ucuyla, doğramaya zarar vermeden, yumuşak bir biçimde, mevcut contaları hem kasadan ve hem de kanat gövdesinde takılı olduğu kanaldan çıkarabilirsiniz.
 • Yeni takacağınız contayı kasa ve kanat üzerindeki kanal ölçüsünden birkaç santim uzun olacak şekilde kesebilirsiniz.
 • Kestiğiniz contayı kasa üzerindeki kanala, önce başlangıç ve bitiş noktalarından bastırarak takınız. Aynı şekilde kanat üzerindeki kanala da contayı takabilirsiniz.
 • Sonra hem kasa ve hem de kanat üzerindeki kanal boyunca contayı sıkıştırarak takmaya devam edin, uzun kesmenizden dolayı oluşan fazlalıkları kanal boyunca yedirerek takınız. Zira bu fazlalık contanın, ısı farklılıklarından oluşacak esneme ve gerilme payı olacak.
 • Contayı isterseniz her köşede 45 derece açıyla tamamen keserek takabilirsiniz veya İsterseniz köşe noktalarında contanın sadece iç kenarını 45 derece keserek, kesintisiz devam eden bir köşe oluşturabilirsiniz.

 

O yüzden sizlerin bu konuda biraz daha seçici olması gerekmektedir. Unutmayınız ki pencere contası lastik değil kauçuktur. Bu amaçla hem malzeme ve hem de işçilik ihtiyaçlarınız için Ümitköy PVC tamiri ekiplerimizi arayabilirsiniz.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

Çayyolu PVC pencere kanat ayarı

PVC sistemlerinde, pencere kanat açılım şekline bağlı olarak 2 çeşit uygulama bulunmaktadır. Bunlar, düz açılımlı ve çift açılımlı pencere sistemleridir.

 

Çayyolu Düz Açılımlı Pencere

Düz açılım pencereler ( Sadece Yana Açılımlı ) açma kapatma kolunu sadece yukarı 90 derece çevirerek açılan modeldir. Bu tip açılımlı pencere kanat ayarı 3 farklı noktadan yapılır.

 • 1.Nokta: Açılan pencere kanadının aşağı sarkması sonucu oluşan ayarsızlık kanadın içinde bulanan camın uygun noktalarından takoz ile destekleyerek giderilebilir. İki yan ve üstteki civataları sökün, sonra açma kapatma kolunun bulunduğu bölümün üst köşe kısmında, hem üste hem yan tarafa cam takozu ilave ederek pencere kanadını yukarı doğru kaldırabilirsiniz.
 • 2.Nokta: Yukardaki gibi bir sarkma durumu söz konusu ise ikinci bir yöntem olarak, yan kısımda bulanan menteşelerden ayar yaparak kanadı yukarı kaldırabilirsiniz. Kanadı menteşelerdeki pimleri sökerek alın. Kasada üst kısımdaki menteşeyi tutan vidaları sökün, sonra menteşeyi, pencerenin üst kısmını kaydırmak istediğiniz mesafe kadar geriye çekin ve menteşe parçasını, yıldız tornavida kullanarak kasaya tekrar yıldız vidayı atın sonra alttaki menteşeyi kontrol ederek gerekiyorsa sökün ve onu da kaydırdıktan sonra yeniden vidalayın. Pencere kanadı yukarı doğru kalkmış olacaktır.
 • 3.Nokta: pencere kanadında sarkma yoksa kilit karşılıklarını ayarlayabilirsiniz. Kilit karşılıklarının ismine zamak denir. Açma kapatma kolunu, açma yönünde çevirerek, kilit mekanizmasında bulanan pimleri açık konuma getirin ve üst bölümlerinden hiza alarak kasaya doğru çizgi ile işaret koyun. Zamakların bu çizgilere göre konumunda bir hata varsa yeniden ayarlamanız gerekebilir.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

Çayyolu Çift Açılımlı Pencere

Çift açılımlı pencere sistemleri, günümüzde en yaygın olarak kullanılan sistemlerden biridir. Çift açılımlı pencere ayarlarını 4 lük alyen anahtar ile yapılır. Menteşelerin bulunduğu bölümde, alt menteşenin üst kısmında ayar yeri ve yan kısımda ayar noktaları bulunmaktadır. Bu ayar noktaları ile pencere kanadını, ileri veya geri ve aşağı veya yukarı ayarlarını yapabilirsiniz. Üst kısımda pencereyi açtığınızda üst menteşenin hemen alt kısmındaki yuvanın içinde bir ayar yeri daha bulunmaktadır. Bu noktadan da pencerenin üst kısmının ileri veya geri ayarlarını yapabilirsiniz.
Ayrıca, her iki sistemde de kilit mekanizması üzerinde yer alan kilitleme pimleri, alyen anahtar yardımı ile saat yönünde veya tersine döndürülerek, kanat ve kasa arasındaki boşluk ayarını yapabilir, yani conta oturma ayarını sıkıştırır veya gevşetebilirsiniz.

Yukarıda detaylı olarak açıklamaya çalıştığımız ve sizlere yardımcı olmasını temenni ettiğimiz tüm ayar ve tamir işlerinizde, hem malzeme ve hem de işçilik ve bilgi ihtiyaçlarınız için; Çayyolu PVC tamiri, Çayyolu pimapen montajı ekiplerimizi her zaman arayabilirsiniz.

Pimapen Modelleri, Fiyatları ve Ücretsiz Keşif, için Hemen şimdi Arayın! 0532 765 74 59

Ayrıca %5 İndirim almayı Unutmayınız (İndirim Kodunuz = alocayyolu5 )

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

 • Hanım Efendi 18 Ocak 2021 19:04 CEVAPLA

  Merhabalar, Çatı penceresi yapıyor musunuz ?

 • Sercan can 28 Şubat 2021 09:24 CEVAPLA

  Geçen sene evimin pencerelerini değiştirmişlerdi çok memnun kaldım fiyatları hem ucuz hem kaliteli. Pencereleri cok dayanıklı ateşe bile dayanıklılığı var geçen çocuğum camına sert bir şekilde topla vurdu ama hiç bir şey olmadı herkese tavsiye ederim