• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,141 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Barış Acar
  • ADRES: Çayyolu Mh.
  • TELEFON: 0312 242 12 55
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 21:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 21:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Çayyolu Tesisat Dekorasyon İnşaat olarak Çayyolu kombi servisi hizmetlerinize talibiz! Kombilerinizde yaşadığınız problemleri çözmek için, kışa daha hazırlıklı olmak için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

 

Kombinizin güvenli bir şekilde çalışması ve verimli çalışmasını sağlamak için düzenli olarak bakımını yaptırmanız çok önemlidir. Özellikle de sonbahar ve kış aylarında kombi çok büyük önem taşıyor. İhtiyacınız olan ısınmanın dışında sıcak suyun kesintisiz akması için de kombi bakımı yaptırmak gerekmektedir.

 

Bir kombi servisi sırasında, bir uzman evinizi ziyaret edecek ve merkezi ısıtma sisteminiz üzerinde bir dizi güvenlik ve verimlilik kontrolü gerçekleştirecektir. Kombinizin neden bakıma ihtiyacı olduğunu ve bu servis sırasında ne olacağını bilmeniz için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

 

Öncelikle kombi bakımı yaptırmak için bölgenizdeki en iyi servisle çalışmak istemeniz oldukça doğaldır. Çayyolu kombi servisi hizmeti ile sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyat teklifleriyle sunmaktayız.

 

Neden Kombi Bakımı Yaptırmalıyım?

Kombi bakımı yaptırmanız için birçok sebep vardır. Aşağıda listelediğimiz üzere kombi bakımı yaptırarak birçok açıdan avantajlı konuma olursunuz.

 

Kombi Emniyeti

 

Bir kombi servisi, gelen uzmana karbon monoksit sızıntısı gibi güvenlik sorunlarını belirleme fırsatı verir. Karbon monoksit, hızlı bir şekilde beyin hasarına ve bazı durumlarda ölüme neden olabilen kokusuz ve renksiz bir gazdır. Kombinizin düzgün çalışmadığından endişeleniyorsanız, örneğin ocakta yemek yaparken çıkan alev mavi yerine turuncuysa, yıllık servisinizin zamanı gelmemiş olsa bile bir Çayyolu kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

 

Doğalgaz Faturalarını Azaltmak için

 

Bir kombi yaşlandıkça daha az verimli hale gelebilir, bu da evinizi ısıtmak için daha fazla yakıt kullanması gerektiği anlamına gelir ve bu da size daha fazla paraya mal olur. Yıllık bir servis, tüm bileşenlerin mümkün olan en iyi durumda olmasını sağlayacak ve daha uzun süre daha yüksek bir verimlilik düzeyi sunacaktır.

 

Kombi Arızalarını Önleyin

 

Biraz paradan tasarruf etme umuduyla kombi kazanınızın bakımını yapmaktan vazgeçmek kolay olabilir, ancak uzun vadede bir kombi servisi enerji faturalarınızı düşük tutmanıza yardımcı olacak ve ayrıca olası bir arızayı gerçekleşmeden önce tespit ederek sizi kurtaracaktır. Bir kombi bakımı yaptırarak olası arızaları önlediğiniz gibi bu arızalardan doğacak yüksek faturalardan da kurtulmuş olursunuz.

 

Kombi Garantisi

Kazanınız genellikle 1-15 yıl arasında bir üretici garantisi içerir, bu da bu süre içinde ortaya çıkan arızaların ücretsiz olarak onarılacağı anlamına gelir.

 

 

Çayyolu Kombi Servisi Sırasında Ne Olur?

 

Bir servis sırasında neler olduğunu listelemeden önce, gelen uzmanın işi yapmaya yetkili olduğundan emin olmak önemlidir. Çayyolu kombi servisi olarak yalnızca yetkinlik belgesi olan uzmanlarla çalışmaktayız.

Gelen uzmanın ziyareti sırasında gerçekleştirebileceği uygulamalardan bazıları şunlardır:

 

Görsel inceleme, kombinin hala mevcut standartları ve gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol edecek ve herhangi bir korozyon veya sızıntı olup olmadığını arayacaktır. Ayrıca kombinizdeki alevi görsel olarak da kontrol edeceklerdir.

Kazan muhafazasının çıkarılması- her şeyin doğru çalıştığından emin olmak için bileşenleri kontrol edecek ve ardından kazanın içini temizleyecektir. Bu kontroller ısı eşanjörü, brülör, ana enjektör ve kıvılcım sondasını içermelidir.

Baca kontrolü- mühendis, baca terminallerinde herhangi bir engel olmadığından ve bacanın güvenli bir şekilde takıldığından emin olacaktır.

Gaz basıncı kontrolü- bu, kombinizin doğru basınçta çalışmasını sağlayacaktır.

En son olarak kombi servisi için gelen uzman, çalışmalarında bir eksiklik olup olmadığını kontrol etmek için kombinizi çalıştıracaktır.

 

Çayyolu Kombi Servisi Ne Kadar Sürer?

 

Bir kombi servisi en az 30 dakika sürmelidir ancak süre marka ve modele göre değişiklik gösterecektir. Daha sonra, servisi veren uzman size büyük olasılıkla ne yaptıklarını açıklayan bir servis raporu verecektir. Kombi servisiyle ilgili aklınıza gelebilecek herhangi bir soruyu sormaktan çekinmeyin, size gerekli bilgileri vermekten ve sorunsuz bir hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.

 

Çayyolu Kombi Servisi Ne Zaman Yapılmalıdır?

 

Bahsettiğimiz gibi, herhangi bir kombiye yıllık bakım yapılmalıdır, bu sadece ısıtma sisteminin güvenli ve verimli çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda garantinin birçok durumda geçerli kalması için bir gerekliliktir.

 

Yılın en iyi zamanı, kombiye daha az güvenilen ve daha az ihtiyaç olan yaz aylarıdır. Böylelikle soğuk kış aylarında kombinizin evinizi ısıtmaya hazır olduğunu bilirsiniz.

 

Kombinizin doğru çalışmadığından endişeleniyorsanız, bir güvenlik sorunu olabileceğinden, yıllık servisinizin zamanı gelmemiş olsa bile uzman ve kalifiye bir firma olan Çayyolu Kombi Servisi ile iletişime geçmeniz önerilir.

 

Kombi bakımı yaptırmak, kolayca gözden kaçan ve gerçekten hiç düşünülmeyen şeylerden biri. Ancak, sorunları sorun haline gelmeden önce halletmek herkes için daha kolay olacaktır. Düzenli kombi bakımı yaptırarak birçok sorundan kurtulabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi ise güvenlik. Kendinizi ve ailenizi güvende tutun. Kombinize düzenli olarak bakım yaptırmak, verimli çalışmasını sağlayacak ve aynı zamanda güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

 

Bir kazan servisi sırasında gelen uzman sızıntıları ve sorunları kontrol ederek ailenizi korumanıza da yardımcı olur.

 

Gözetimsiz bırakılırsa küçük sorunlar büyük hale gelebilir. Kombinizin düzgün çalıştığından emin olarak gelecekteki onarımlarda tasarruf edebilirsiniz. Uzmanlarımız gelecekteki arızalardan ve maliyetli onarımlardan kaçınmaya yardımcı olmak için küçük sorunları tespit edip düzeltebilir.

 

Enerji faturalarınızdan tasarruf edebilirsiniz. Elbette hizmet vermek, başka bir ev masrafıdır. Ama paradan da tasarruf edebilir. Hizmetimiz sırasında, uzmanımız, kazanınızın verimli çalıştığından emin olmak için bir dizi kontrol gerçekleştirecektir. Bu da daha verimli bir kombinin çalıştırılması daha az maliyetli olduğundan, zaman içinde paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Kombinizin ne kadar verimli olabileceği, yaşına ve sahip olduğunuz model ve markaya da bağlıdır. Eğer ev sahibiyseniz düzenli bakım yaptırmanız oldukça önemlidir.

Her şeyin güvenli ve sağlam olduğundan emin olmak için nitelikli bir kombi servisi, gaz cihazlarını ve bacaları yıllık olarak kontrol etmelidir. Gerekli kontroller kombinizi içerir, ancak aynı zamanda soba ve şömine gibi diğer gazlı cihazları da kapsar. Kombi bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız bunun için en uygun zaman yaz ayları olarak seçilebilir. Güvenli bir şekilde çalıştığından emin olmak için kombinize yılda bir kez bakım yaptırmalısınız. Düzgün çalışmıyorsa, kazanınız tehlikeli olan karbon monoksit sızdırmaya başlayabilir. Evinize yeni bir merkezi ısıtma sistemi veya kombi kazanı kurmak istiyorsanız, bir kazan ve merkezi ısıtma kurulum hizmeti için de Çayyolu Kombi Servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Kombiniz suyu ısıtmıyorsa ya da herhangi bir nedenden ötürü petekleriniz ısınmıyorsa kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kombinize en çok ihtiyaç duyduğunuz anda, kışın ortasında kendinizi ısıtmadan bulmaktan daha kötü bir şey olamaz. Ne yazık ki, sorunların ortaya çıkma olasılığı en yüksek olan zamandır.

 

Yoğuşmalı kazanlar en yaygın yeni kazan türüdür. Daha yüksek gaz ve elektrik maliyetleriyle mücadele eden haneler için bir oldukça kullanışlıdırlar, ancak daha sık kombi bakımı gerektirebilirler.

 

İyi haber şu ki yoğuşmalı kazanlar normal kazanlara göre %10-20 daha verimli. Ancak kötü haber, sistemin soğuk havalarda donma olasılığının daha yüksek olmasıdır. Bu nedenle düzenli kombi bakımının yapılması önemlidir.

 

Dışarıdaki sıcaklık donma noktasının altındaysa ve yoğuşmalı kazan çalışmıyorsa veya bir hata gösteriyorsa, yoğuşma borunuz donmuş olabilir. Bu nedenle düzenli bakımları aksatmadan yapmalısınız. Böylece bu gibi arızalar almazsınız. Kombi borusunun donmasını önlemek için yöntemler vardır. Enerji açısından en verimli yolu, ısıtmanızı sürekli olarak düşük seviyede tutmaktır. Isıtmanızın sürekli açık olması biraz daha maliyetli olsa da borularınızın donmamasını sağlayarak uzun vadede tasarruf edebilir ve içinizin rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bu strateji her zaman uygun olmayabilir, ancak özellikle soğuk bir kış havası varsa, bu işe yarayabilecek bir yaklaşımdır.

 

Tehlikeli bir kombi kazanının en belirgin işareti, artık suyu ısıtmadığı zamandır. Bir kombinin çalışmadığına dair, sıcak suyun gelmemesinden daha kesin bir işaret yoktur, ancak sorun bundan çok önce başlayabilir, bu yüzden neye dikkat edilmesi gerektiğini bilmek gerekir.

 

Dikkat edilmesi gereken en açık işaretlerden biri, kazan alevinizin berrak mavi olup olmadığıdır. Turuncu veya sarı bir gaz alevi, bir sorunun göstergesidir ve kombi servisini aramanız gerekmektedir. Böylece ileride yaşanacak daha büyük bir sorunu önlemiş olursunuz. Kazan basıncı da başka bir açık göstergedir. Kazan basıncınız aniden düşüyorsa veya yükseliyorsa ya da basınç uzun süre çok yüksek kalırsa, kombi servisini aramanın zamanı gelmiş olabilir.

 

Özellikle kombiniz çalıştığında, çınlama veya tıkırtı sesleri duymanız da kötü bir işarettir. Benzer şekilde, kazanınız normalden çok daha fazla gaz kullanıyorsa, mümkün olan en kısa sürede araştırılması gereken ciddi bir sorun olabilir. Hem gaz kullanım maliyetlerinizin düşmesi için hem de güvenliğiniz için kombinizde bu belirtilerden herhangi biri varsa Çayyolu kombi servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Kazanlar genellikle kışın bozulur ve sıcak suya ulaşmanın ve ısınmanın bu kadar önemli olduğu bir dönemde böyle bir sorunla uğraşmak istemezsiniz. Bu nedenle düzenli bakım yaptırmak en düşük maliyetli yol olacaktır. Çayyolu kombi kazanı tamiri işin güvenli ve yüksek standartlarda yapıldığı konusunda size gönül rahatlığı sunar.

 

Çayyolu Kombi Tamiri Yaptırmak Kombiyi Bozar Mı?

 

Kombi tamiri yaptırmayı düşünüyorsanız aklınızda kombi tamiri kombiyi bozar mı? şeklinde bir soru olabilir. Kombiniz arızalandıysa bir kombi servisi çağırarak çıkan arızayı giderirsiniz.
Herhangi bir problem varsa bunun çözümü için tüm mekanik aksamların ve eğer varsa boruların kontrol edilmesi, bu sorunun neden olduğunu analiz etmek ve buna göre teknik işlem yapmak gerekmektedir. Kombi arızaları bazen çok basit, kullanıcının bilmediği nedenlerden olabilir. Böyle durumlarda telefon desteği ile sorun çözüme ulaşmıyorsa daha büyük bir arıza olabilir. Kombiye gereksiz müdahaleler olmadan alanında uzman ve deneyimli kombi servisi uzmanları ile çalışıyoruz. Bu nedenle de kombi tamirinde herhangi bir kombi bozulması sorunu olmamaktadır.

 

Çayyolu Kombi Tamiri Ücreti Ne Kadar?

 

Kombi tamiri yaptırırken en merak edilen sorulardan biri de garanti kapsamında olmayan arızalar için tamir ücretinin ne kadar olacağıdır. Kombiniz arızalandığında Çayyolu kombi servisi olarak en uygun fiyatlandırmayı yapmaktayız. En doğru fiyat garantisi veriyoruz. Arızanın analizi ve gerekli rapor çıkarıldıktan sonra size fiyatı belirtiyoruz ve siz onay vermeden işlem yapmıyoruz. Böylece ödeyeceğiniz maliyeti önceden biliyorsunuz.

 

Kombi olmazsa olmaz cihazlardandır. Isınma sorununu tamamen ortadan kaldıran kombiler sayesinde aynı zamanda ocağa gaz gelmesi ve sıcak su ihtiyacınızı da gidermiş olur. Pratik ve işlevsel aletlerden olan kombilerin düzenli bakım ve onarımının yaptırılması tüm bu ihtiyaçların kesintisiz bir şekilde devam etmesi açısından oldukça önemlidir. Su ısıtma sorunu en sık karşılaşılan kombi arızalarındandır. Bunun birçok nedeni olabilir. Kombi ntc si arızaya girmiş, kombi kartında bilinmeyen bir arıza veya kombi fanında kir birikmiş olabilir. Çayyolu kombi servisi olarak tüm ihtimalleri göz önüne alır ve buna göre bir teknik servis hizmeti sunarız.

 

Bilinen kombi arızaları genel olarak bakım ihmallerinden oluşan sorunlardır. Bu nedenle yıllık bakımları düzenli yaptırmak önemlidir. Kombi arızalarındaki sorunların temel kaynaklarından biri de bilinçsiz kullanım olarak belirlenmiştir. Su ısısını ayarlama konusunda yalnızca bir neden yoktur tüm olasılıklar değerlendirilmeli ve buna göre bakım ve tamir işlemi yapılmalıdır. Doğrudan sıcak suyu etkileyen tek bir faktör olmadığı için tüm ihtimaller gözden geçirilmelidir. Deneyimli bir kombi servisi ile çalışmak bu nedenle önemlidir. Ekstra masraf ve bakım maliyeti çıkmaması için işin uzmanı ile iletişime geçmek gerekir.

 

Kombi servisi hizmeti özellikle kış aylarında ısınma ihtiyacının tamamını karşılaması nedeniyle oldukça önemli bir hizmettir. Kombi arızası için Çayyolu Kombi servisine güvenebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ile müdahaleler hızlı ve en uygun fiyat garantisi ile yapılmaktadır. Daha büyük arızalarla karşılaşmamak için işinde uzman bir ekiple çalışmalısınız. Kombi servisi önemlidir çünkü kazanınızın emniyetli ve verimli çalışmasını sağlar.

 

Hepimiz bir kombinin bir ev için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, özellikle de evlerimizi güzel ve sıcacık tutmak istediğimiz soğuk kış aylarında. Bir kazanda, özellikle soğuk havalarda bir şeyler ters gittiğinde, evdeki herkes için sıkıntı olabilir. Birçok ev sahibi, tasarruf etmek için kombi kazan bakım hizmetlerini ihmal etmektedir.

 

Aslında, yıllık kazan bakımına yatırım yapmak hiç yaptırmamaktan daha ucuz olabilir. Kombi kazanınızı düzenli olarak kontrol altında tutmak, uzun vadede tasarruf etmenizi sağlayabilir. Kazan hizmetleri, servis yapılmadığı takdirde büyük sorunlara veya arızalara neden olabilecek olası arızaları veya parçalardaki anormallikleri kontrol etmek için yapılan manuel incelemelerdir.

 

Kazanınızda yıllık bakım yapılması tavsiye edilir ve gelecekte maliyetli onarımları önleyebileceğinden, güvenli ve verimli çalışmasını sağlamanın en iyi yollarından biridir. Yukarıda belirtildiği gibi, bozuk bir kazan, soğuk aylarda bir evde hasara neden olabilir. Önleme, tedaviden daha iyidir ve bir kazanın arızalanmasını önlemek söz konusu olduğunda, bakım çok önemlidir. Profesyonel servis uzmanları, kazanların giriş ve çıkışlarını bilir ve kazanınızdaki olası arızaları hızlı bir şekilde teşhis edebilir. Bu, herhangi bir sorunun daha kötüye gitmeden önlenebileceği ve kazanınızın gelecekte bozulmasını engelleyeceği anlamına gelir.

 

Düzenli olarak bakımı yapılan kazanların sorunsuz çalışmaya devam etme olasılığı daha yüksektir, bu da sadece onarım gerektiğinde bakılanlar kadar sık ​​değiştirilmelerine gerek olmadığı anlamına gelir. Yeni kazanlar maliyetlidir, bu nedenle kazanınızın düzenli olarak kontrol edilmesini sağlamak, sık onarımlardan kaçınmanın ve hatta yeni bir kombi satın almaktan çok daha iyi bir seçenektir. Arızalı kombi kazanları, verimli bir şekilde çalışmazlarsa, size enerji açısından daha fazla paraya mal olabilir. Bozuk ve arıza çıkaran bazı parçalar, kazanınızın normalde olduğundan daha fazla çalışmasına ve aylık enerji faturalarınızın artmasına neden olabilir. Yılda bir kez kazanınızın bakımını yapmak için deneyimli bir kombi servisi uzmanı ile çalışarak kazanınızın olması gerektiği gibi çalıştığından ve bu süreçte size ek maliyet getirmediğinden emin olabilirsiniz. Güvenli bir kombi kazanı bulundurmak, sizin ve tüm ailenizin zarar görmemesini sağlamanın en önemli yoludur.

 

Genellikle kazanlar on beş yıla kadar dayanabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, kombinizi yıllık olarak bakımlı tutmak, ömrünü uzatabilir. Kombinizin yaşı konusunda endişeleriniz varsa veya değiştirmenin zamanının geldiğini düşünüyorsanız, gerekli bilgilerle eğitim alan ve deneyimli Çayyolu kombi servisi uzmanlarından görüş isteyebilirsiniz. Ayrıca size en güvenilir kombiler ve önemli kombi bakımı hakkında bilgi verebilirler! Evinizin ve ailenizin güvenliği için her şeyi en doğru şekilde yapmak istemeniz çok normal. Bu nedenle deneyimli uzmanlarla çalışmalısınız.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  • Sercan can 28 Şubat 2021 09:20 CEVAPLA

    Ben bir arkadaşımın tavsiyesiyle kombi bakımı yaptırmaya karar verdim sizde gereksiz olarak düşünebilirsiniz bu çok yanlış bir düşünce bende yaptırdıktan sonra fark ettim ki baya avantajı varmış en başta doğal gaz faturamda gözle görülür bir düşüş fark ettim size de tavsiye ederim