• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,547 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Çayyolu Kokoreç
  • ADRES: Çayyolu
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 11:00 - 23:00
SERVİS SAATLERİ 11:00 - 22:00
SERVİS YERLERİ ANKARA

FİRMA HAKKINDA

Çayyolu Kokoreç

Kokoreç kültürümüzde önemli bir yere sahip olan eşsiz bir lezzettir. 7’den 70’e herkes tarafından sevilen, 1960’lı yıllarda popüler hale gelen kokoreç, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Çayyolu Kokoreç olarak tamamen doğal ve taptaze baharat çeşitleriyle damak tadınıza uygun kokoreç üretimi yapmaktayız.

Kokorecin Özenle Hazırlanması

Kokoreç yapımında büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara ait, lezzet açısından en iyisi olan süt kuzusundan elde edilen bağırsaklar kullanılmaktadır. Kokorecin servis edilene kadar birçok işlemden geçer. İlk olarak bağırsaklar hem içten hem de dıştan titizlikle temizlenir. Dış kısmı ince bağırsaktan ve iç kısmı bumbardan yapılır. Bumbarların şişe geçirilme süreci oldukça uzundur. Ardından ince bağırsaklar şişin çevresine dolanır. Bu esnada aralara, kokorece önemli bir lezzet katan yağ tabakaları ince ince yerleştirilir.

Kokoreç pişirilirken kullandığımız şişler, mangallara yatak bir şekilde konumlandırılır ve her noktasının aynı oranda pişirilmesi için sürekli olarak döndürülür. İyi bir kızartma işlemi neticesinde kokoreç kesit kesit parçalanır ve baharatlanır. Baharatların (kekik, kimyon, acı pul biber, vb.) taze olması son derece önemlidir. Kesilen parçalar iki farklı bıçak kullanılarak kuşbaşı büyüklüğünde doğranır. Ankara’nın tüm noktalarından ünlü Çayyolu Kokoreç firması olarak bizi ziyaret eden müşterilerimize kaliteli, taze ve günlük hazırlanan ürünlerimizi sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Kokoreç Nasıl Servis Edilir?

Kokorecin servis ediliş şekli ekmek arası ve tabakta olarak iki farklı yöntemle gerçekleştirilir. Müşterilerin isteğine göre farklı meze çeşitleri ve garnitür ile servis edilebilir. Ayrıca kişinin damak tadına göre salatalık turşusu ve biber turşusu eşliğinde tüketilebilir. Yanında içecek olarak ayran, şalgam suyu, turşu suyu, kola, meyve suyu, soda gibi farklı ürünler tercih edilebilir.

Çayyolu’nda Lezzetli Kokoreç Üretimi

Çayyolu bölgesinde kokoreç üretimi yapan en iyi firma olarak, özel mangallar kullanmaktayız. Ustalarımız işini önemseyen, insanların damak tadına hakim olan, hijyen ve temizlik kurallarını önemseyen kişilerdir. Bu da bizi tercih eden kitlenin bir hayli artmasını ve dilden dile yayılan bir işletme olmamızı beraberinde getirmiştir. Kültürümüzde sonradan yer eden fakat bu lezzeti deneyenlerin sonradan vazgeçemediği kokoreç, sadece ülkemizde değil; dünyanın dört bir tarafında en beğenilen yiyecekler arasında yerini almaktadır.

Çayyolu Kokoreç Siparişi

Çayyolu kokoreç siparişi ile bölgemizdeki vatandaşların beğenisini topluyor, bunu da özenli imalatımız sayesinde gerçekleştiriyoruz. Kokusu metrelerce uzaktan duyulan, hem baharatı hem de diğer malzemeleriyle insanların ilgisini çeken kokoreç, bir sokak lezzetidir. Bazılarının kokoreç için ön yargısı bulunsa da; ilk kez tüketildikten sonra bu ön yargı yerini beğeniye bırakmaktadır. Kokoreci bir kez tadan kişiler, eşsiz kokusunu ve lezzetini unutamaz. Çayyolu kokoreç dükkanımız vatandaşlarımızın adeta aşık olduğu bu lezzeti herkes için üretiyor, tadanların teşekkürlerine ve beğenilerine konu olmaktan gurur duyuyoruz. Kokoreç siparişlerinizi yukarıda ki firma iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir siparişlerinizi verebilirsiniz..

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.