• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,805 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Barış Acar
 • ADRES: Çayyolu Mh
 • TELEFON: 0312 242 12 55
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 21:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 21:00
SERVİS YERLERİ ANKARA

FİRMA HAKKINDA

Çayyolu kanal açma deyince akla ilk olarak Buiding Change & Design gelir. Firmamız, Çayyolu kanal açma hizmetinde en yüksek kalitede hizmeti sağlayarak maksimum müşteri memnuniyetini hedefliyor.

 

Bazen binalarda ve şehrin alt yapılarında yer alan kanalizasyonlarda tıkanıklıklar olabiliyor. Bireylerin kullanım alışkanlıklarının yanında bazı doğa olayları da tıkanıklık meydana getiriyor. Bu gibi durumlarda kısa sürede çözüm üretilmeli ve kullanıcının mağduriyeti kalıcı bir şekilde çözüme ulaştırılmalıdır. En sık karşılaşılan tıkanıklık tipleri, tuvalet kâğıdı ya da bez gibi unsurlar, atık yağlar, yapraklar, çatıdan inen yağmurla yığılan yabancı maddeler kanalizasyon tıkanıklıklarının en büyük nedenlerindendir. Kanalizasyon tıkanıklıkları giderilmezse banyo giderlerinde, mutfakta ya da tuvalette kötü koku ve mikrop yayılmasına neden olur. Özellikle bilinçsizce dökülen atık yağlar, çamur ve pislikler kanalları tıkamaktadır. Bu nedenle atık temizliği yaparken bilinçli davranmalı ve doğayı da düşünerek hareket edilmelidir. Kanal tıkanmasına neden olan bu maddeler zamanla birikir ve kanalda sızıntı yapmaya başlar.

 

Kanal açma konusunda artık modern ve teknolojiyle entegre bir dönem başlıyor. Bu gibi tıkanıklık arızalarında duvarların kırılması gibi korkularınızın olması çok normal. Çayyolu kanal açma olarak tamamen robotik sistemlerle çalışıyoruz ve tıkanan bölgeyi kazma, kırma işlemi olmadan temizliyoruz. Tıkanıklığa neden olan bölgeyi noktasal olarak dışardan tespit ediyoruz. Uzman ekibimizle beraber sorunsuz ve hızlı bir kanal açma çalışması planlıyoruz.

 

Kanal tıkanıklığının özellikle kalıcı olarak giderilmesi çok önemlidir. Özellikle sağlığınızı tehdit edecek durumlar oluşmaması için arıza olan bölgenin hemen onarılması gerekmektedir. Kanalizasyon tıkanıkları kamu sağlığı açısından da üzerinde durulması gereken bir konudur. Tuvaletinizin sifonu çekmiyorsa veya evinizde taşan atık su varsa, sızıntı yapan veya tıkalı bir kanalizasyonunuz olabilir. Kanalizasyon tıkanıklığının konumuna bağlı olarak, sorunu çözme sorumluluğu size düşebilir. Mülkiyet tesisatı içindeki atık su (veya kanalizasyon) tıkanıklıkları mülk sahibinin sorumluluğundadır.

 

Bazı evlerde borular hasar görmüş veya bozulmuş olabilir. Onarılma işlemlerini planlamadan önce veya boruları değiştirme gibi durumlarda da hangi seçeneklerin uygun olduğunu görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kanal tıkanması veya sızıntıyla karşı karşıyaysanız, sorununuzu anlıyoruz. Koku ve rahatsızlığın yanı sıra, tesisatçıların evinizi kazmaları, boruyu değiştirmeleri ve profesyonel olmayan ve kötü bir pisliği geride bırakmaları için bir hafta ayırmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Alternatif yöntemlerimiz ve pratik çözümlerimiz için bizi arayabilirsiniz.

 

Neden Düzenli Kanal Temizliği Yaptırmalısınız?

 

Kanal tıkanıklıklarının gerçekleşmeden önlenmesi alınabilecek tedbirlerin başında gelir. Profesyonel Çayyolu kanal temizliği ve muayenesi, temel önleyici bakım hizmetleridir. Düzenli olarak kanal temizliği yaptırdığınızda,

 • Bakteriyel büyümeyi en aza indirmiş olursunuz.
 • Kokuları önlersiniz.
 • Onarım maliyetlerini ve acil durumları azaltırsınız.
 • Böcek / kemirgen istilasını önlemeye yardımcı olursunuz.
 • Gelir kaybını önlersiniz.

 

Çayyolu kanal açma olarak, hızlı bir şekilde bulunduğunuz yere varacağız, sorunu ustaca değerlendireceğiz ve nedenini keşfedeceğiz. Profesyonel teknisyenlerimiz, tesisat sisteminizi onarmak için tüm en son araç ve teknikleri kullanmaktadır. Drenaj sorunlarınız ister konut ister ticari ister büyük ister küçük olsun, uzmanlarımız tüm drenaj hatlarınızı onarabilir ve temizleyebilir. Kanal temizliği işlemleri yılın belli dönemlerinde yapılmalıdır.

 

Lavabo Tıkanıklıklarının Nedenleri

 

Lavabo tıkanıklıklarının çözümünde en bilinen yöntemlerden biri lavabo açıcı kullanmaktır. Fakat lavabo açıcılar içerisinde bulunan kimyasallar contaların erimesine ve daha fazla su sızmasına neden olabilir. Bu nedenle uzun süren tıkanıklıklar için profesyonel bir yardım almak önemlidir.

 

Lavabo tıkanıklıklarının en önemli sebeplerinden birisi yağlı yemek artıklarıdır. Çay çöpleri gibi posalı çöplerde lavabonun tıkanıklığının başlıca sebeplerindendir. Eğer yeni bina ise inşaat halindeyken lavabo giderine dökülmüş olan harç ve moloz da lavabo tıkanıklıklarını oluşturabilir. Özellikle mutfak lavabolarında olan tıkanıklıklarının bir nedeni de boruların tortu ve kireç bağlaması olarak görülmektedir. Mutfak lavabosunda yıkanan toprak mahsulleri, meyve sebze gibi yiyeceklerin çamurları ve ufak taşlar lavabo giderini tıkayabilmektedir.

 

Tuvalet Sızdırmaları

 

Tuvaletinizin taşması ya da sızdırması mümkündür. Tuvaletin sızabileceği pek çok yer vardır. Tuvaletin tabanı etrafında biriken su, balmumu halkasının sızdırdığını veya tuvalet tankında bir çatlak olabileceğini gösterebilir. Tuvaletinizde bir sızma olup olmadığını anlamanın bazı yolları vardır.

 

İlk adım, depo kapağını tuvaletinizden çıkarmaktır. Kapak, tuvaletinizin üst kısmında bulunur ve kolayca çıkmalıdır. Kapağın her iki tarafına bir elinizi koyun ve dikkatlice kaldırın. Yakındaki zemine yerleştirin.

Depodaki su seviyesini kontrol edin Tuvalet deposu kapağını çıkardığınızda, tuvalet tankındaki su seviyesini kontrol edebilirsiniz. Tuvalet tankının içinde, optimum su seviyesini gösteren bir çizgi görmelisiniz. Su seviyesi çizgisi genellikle tuvaletin yan veya arka iç duvarında ”su çizgisi” ile işaretlenir. Su bu çizginin üstünde veya altındaysa, doldurma vanasını ayarlayarak tuvalet tankı içindeki su seviyesinin doğru olmasını sağlamak için gerekli ayarlamaları yapmanız gerekir. Çay yolu kanal açma olarak bu konuda yardımcı olabiliriz. Tuvaletinizin sızdırdığını fark ederseniz ve kendiniz tamir edemezseniz, bir sızıntı fark ettiğiniz anda, daha fazla hasar oluşmasını önlemek için bizi arayabilirsiniz.

 

Özellikle altyapı sistemlerinin iyi çalışmadığı bina ve apartmanlarda kanal tıkanıklığı sorunu sıklıkla görülmektedir. Bina alt yapısı ile su tesisatında kullanılmış olan malzemelerin kalitesiz oluşu zamanla tıkanıklık gibi problemlerin oluşmasına sebep olmaktadır. Dar su ve gider boruları bu konuda yapılardaki tıkanıklıkların en büyük nedenlerinden biri olmaktadır.

 

Kanalizasyon Tıkanıklığının Belirtileri

 

Eğer kanal tıkanıklığından şüpheleniyorsanız bunu anlamak için bazı noktaları kontrol edebilirsiniz. Kanalizasyon tıkanıklığının bazı belirtileri vardır. Bunlar;

 • Evinizin içinde güçlü bir koku mevcut.
 • Lavabolar, banyo veya tuvalet yavaş boşaltılıyor.
 • Tuvaletiniz düzgün sifonu çekmiyor veya taşıyor.
 • Tuvalet veya yer gideri olağandışı lıkırdama sesleri çıkarıyor.
 • Bahçenizdeki muayene şaftından veya taşma tahliye kanalından yükselen kanalizasyon var.

 

Örneğin tuvalette sifon çekmek suyun küvette birikmesine neden oluyorsa, bunun nedeni kanalizasyon hattınızdaki tıkanma nedeniyle suyun yukarı doğru zorlanması olabilir. Bu birikmeler, lavabolar veya bodrum kanalizasyonları gibi birden çok yerde görünebilir.

 

Kanalizasyon ana drenaj tıkanmalarının birkaç nedeni vardır. Ağaç kökleri ve çöken borular gibi bazıları önlenemez. Sık sık tıkanmaları önlemek için başka şeyler de izlenebilir. Önemli bir önleyici tedbir, neyin boşa gittiğine dikkat etmektir. Tuvalete atılan katı nesneler sıkışabilir ve kanalizasyonun durmasına neden olabilir. Ayrıca, mutfak giderinden aşağı doğru yıkanan aşırı yiyecek ve yağ, kanalizasyon ana drenaj tıkanmalarına neden olabilir.

 

Kanalizasyon hattı sorunu olmadığında, borularınız hava geçirmez olmalıdır. Tıkanmalar çatlaklara ve diğer açıklıklara yol açabilir ve bu da pis su kokusunu evinize veya bahçenize salacaktır. Evinizin içinde veya yakınında gaz kokusu fark etmeye başlarsanız, kanalizasyonlarınızda bir tür sorun vardır.

 

Kanalizasyon ana tahliyesi, bir evin sıhhi tesisat sisteminin çok önemli bir parçasıdır. Ne yazık ki, görünür olmadığından, ana gider de çoğu insanın pek bilmediği bir şeydir.

 

Daha küçük çaplı kanal drenajlarındaki tıkanmalar, ana kanalizasyon hatlarındaki tıkanmalardan çok daha yaygındır. Kanalizasyona büyük miktarda döküntü atılırsa tıkanma meydana gelebilir, ancak daha çok eski ana drenaj borularında çamur birikmesi nedeniyle oluşur. Borunun çapı zamanla kademeli olarak daraldığında, borunun nispeten küçük döküntülerle tıkanması olasılığı artar. Bu, genellikle dal tahliye tıkanıklıklarını temizlemek için kullanılan tahliye yılanlarının daha büyük bir versiyonuyla güçlendirilerek iyileştirilir.

 

Bahçedeki ağaç kökleri borular arasındaki bağlantı noktalarına girip kanalizasyon borusunu tıkadığında da ana drenaj tıkanıklıkları meydana gelebilir. Bu durumda, bir kanalizasyon uzmanı genellikle tıkanıklığı kesici bıçaklı özel bir burgu ile temizler. Bunu bir kez yaşamış olan ev sahiplerine, önleyici bir önlem olarak kanalizasyon hatlarını birkaç yılda bir temizletmeleri tavsiye edilir. Son olarak, eski kanalizasyon hatları tamamen çöktüğünde bir tıkanma meydana gelebilir; bu, çoğunlukla kil veya dökme demirden yapılmış eski borularda meydana gelen bir problemdir. Genellikle avluyu kazmayı ve evden belediye kanalizasyon sistemine giden drenaj borusunun bir kısmını veya tamamını değiştirmeyi gerektirir ve bunu düzeltmek kolay bir sorun değildir.

 

Çayyolu Kanal Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Eğer yukarıda bahsettiğimiz sorunları yaşıyorsanız, kanalizasyon hattı sorununuzu mümkün olan en kısa sürede çözmek için gerekli adımları atın.

 

İlk önce suyu kapatın. Suyun büyük hasara yol açtığı veya yakında neden olacağı noktaya ulaştıysanız, su sayacından gelen su boru hattının eve girdiği yerde kapatma vanasını bulun ve “sürgülü vanayı” “kapalı” konuma getirin.

 

Ardından, bir video incelemesi planlayın. Profesyoneller, bir kanalizasyon inceleme kamerası kullanarak neler olup bittiğini görebildikleri zaman borunuzun problemini en iyi şekilde teşhis edebilirler. Borunun gerçek koşullarını ortaya çıkarmak için kanalizasyon hattınıza bir kamera yerleştirilebilir. Arızaların kesin konumunun belirlenmesi, kanalizasyon onarım veya değiştirme ekibinizin deşarj sorunlarını daha verimli bir şekilde çözmesine olanak tanıyarak herkese zaman ve para tasarrufu sağlar.

 

Çayyolu kanal açma firması olarak, sadece minimum gereksinimleri yerine getirmiyoruz. Bunun yerine, müşterilerimize mükemmel hizmet sunmak için iş tanımımızın ötesine geçiyoruz. Sıhhi tesisat sisteminiz bir bütün olarak çalışır. Bir parça hasar görürse, sistemin geri kalanını etkileyebilir. Düzenli kanal bakımları ya da kanal temizliği yaptırmak, sıhhi tesisatınızın durumu hakkında kapsamlı bir genel bakış sağlar ve daha fazla hasarı veya acil durumları önleyebilir. Deneyimli tesisatçılarımız, sızıntıyı teşhis etmek ve kaynağı bulmak için en son ekipman ve teknikleri kullanır. Kameralı sistemler sayesinde hiçbir yeri kırma ve dökme işlemi olmadan rahatlıkla çözüme kavuşturuyoruz. Modern cihazlar kullanılarak kanal açma işlemlerinde, eskiden olduğu gibi günlerce kullanılamaz hale gelen odalara gerek kalmaz. Tadilat gerektirmeden, kırmadan ve kazmadan sıkıntı olan noktayı anında çözebiliyoruz.

 

Atık su tesisatlarında boru içinde bazı nedenlerden dolayı oluşan tıkanmaları çözmek için kanal açma işlemi yapılmaktadır. Bazen bir konut içerisindeki tuvalet, lavabo giderinin tıkanması bazen de kanalizasyon borularının tıkanması durumunda kanal açma yöntemleri denenmektedir. En fazla kanal borularının tıkanma görüldüğü dönem ise yağmur yağdığı zamanlardır. Özellikle çatılarda biriken kuştüyü, toz gibi atıklar yağmur esnasında suyla beraber kanala karışır. Bu şekilde oluşan tıkanıklıklar kanal açma robotu ile kolayca açılmaktadır. Bu işlem bittikten hemen sonra robotik sistemlerle kanal içi görüntüleme yapılır ve bu tıkanıklığı borulara bir zarar verip vermediği araştırılır. Plastik malzemeden üretilen kanalizasyon sistemlerinde en büyük sorunlardan biri de boru içerisinde göçük oluşmasıdır.

 

Ev sahipleri ve aynı zamanda da işletmeler, olası aksaklıklardan endişe duyduklarından kanalizasyonlarının tamir edilmesini geciktirebilirler. Çünkü kazı ve kırma işlemleri birçok işinizin aksamasına neden olabilir. Kanal açma uygulamasını geciktirmek daha sonra hattın aşağısında daha fazla hasara ve maliyetlere yol açabilir. Kanalizasyon hasarına tipik olarak içeride büyüyen ağaç kökleri, kırık borular tarafından oluşturulan boşluklar ve boruya sızan yer altı suyu neden olur.

 

Harika haber şu ki, kanalizasyonlarınızı gözden geçirip tamir ettirmek rahatsız edici olmak zorunda değil. Kazısız ve tadilat gerektirmeyen kanal onarımında uzmanız. Bu tür onarımları yapmak için, aletleri kanalizasyona yönlendirmek için canlı bir kamera kullanıyoruz. Bu araçları kullanarak, herhangi bir araziyi kazmaya veya boruyu açığa çıkarmaya gerek kalmadan tıkanmış kanalı onarmak mümkündür. Doğru malzemeleri kullanarak, günlük yaşamda minimum kesinti ile güvenilir bir düzeltme sunuyoruz. Uzun süren, günlerce ihtiyaçlarınız gerekli kullanım alanlarının kapalı kalması gibi sorunlar yaşamazsınız. Tadilatsız, kazısız, kırıp dökmeden tıkalı kanalı kolayca açarak hemen işlerinize devam etmenizi sağlıyoruz.

 

Çayyolu Düzenli Kanal Bakımı

 

Ana drenaj hattı temizliği profesyonel bir ekip ile düzenli olarak yapılmalıdır. Bir kanalizasyon uzmanı tarafından yıllık muayene ve temizlik, özellikle büyük ağaçların bulunduğu bir mülke sahipseniz iyi bir fikirdir. Ağaç kökleri, kanalizasyon hatlarına kolayca nüfuz edebilir ve düzenli bir kanalizasyon drenaj hattı temizliği, feci bir tıkanıklığı önleyebilir. Tıkalı kanalizasyonlarda dikkat edilmesi gereken birkaç uyarı işareti vardır. Bu işaretler, bir şeyin borularınızı tıkadığının göstergesi olabilir ve daha sonraki bir tarihte potansiyel olarak daha büyük bir soruna neden olabilir. Rahatsız edici olmanın yanı sıra, tıkanmalar daha sonra kanalın ilerleyen kısımlarında herhangi büyük bir soruna yol açabilir. Giderinizdeki birikme su drenajının yavaşlamasına neden olabilirken, ciddi durumlar borularda hasara neden olabilir.

 

Kanal tıkanıklığını önlemek için yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Bunları uygularsanız gelecekte yeniden bir tıkanma sorunun önüne geçmiş olursunuz.

 

Yağ, kahve telvesi, boya vb. gibi maddeleri giderinizden uzak tutun. Bu maddelerin tümü topaklanma ve katılaşma eğilimindedir ve gelecekteki bir tıkanmaya neden olabilir veya katkıda bulunabilir.

 

Ne yıkadığınıza dikkat edin. Borularda yeterince hızlı veya tamamen çözülmeyen yüz mendili veya kâğıt havlu gibi hiçbir şeyi yıkamayın.

 

Çözünen tuvalet kâğıdı kullanın. Tüm tuvalet kağıtları eşit üretilmemektedir. Tuvalet kağıdınızın borularda çözülmesini sağlamak için bir karesini klozet içinde bir saat bekletin. Bir saat sonra hala sağlamsa, borularınızda ne yaptığını düşünün!

 

Ana kanalizasyon hattınızın tıkandığını düşünüyorsanız, hızlı hareket etmek çok önemlidir. Bizi bugün arayın, eviniz için tıkanan boru hatlarını en kısa sürede tekrar çalışır duruma getirelim. Evinizdeki tüm giderler aynı yere, yani kanalizasyon hattınıza çıkar. Bu, evinizden belediye kanalizasyonuna giden ve genellikle caddenin altında bulunan borudur. Bu hat kısmen veya tamamen engellendiğinde, yani içinden hiçbir şey geçemezse, kanalizasyon tıkanıklığı yalnızca an meselesidir. Tıkanmalardan ve döküntü gidermeden çatlak borulara ve çökmüş kanalizasyonlara kadar çok çeşitli drenaj sorunlarını çözecek becerilere ve donanıma sahibiz.

 

Evde kendi kendinize yapabileceğiniz profesyonel olmayan destekleyici bakım yolları da vardır. Haftada bir kez, lavabolarınıza yarım bardak karbonat dökerek ve ardından yarım bardak beyaz sirke ile doldurarak boruların içindeki birikintiyi çözün. Kabartma tozu kokuları emmeye yardımcı olur, sirkenin hafif asidi birikintileri çözmeye yardımcı olur ve iki bileşenin köpürme etkisi yiyecek parçacıklarını ve diğer yapışkan kirleri uzaklaştırır. Köpüklenme durduğunda, birikmeyi daha da azaltmak için drenajı sıcak suyla yıkayın.

 

Geçmiyor gibi görünen bir sıhhi tesisat sorununuz mu var ve profesyonel yardım için kiminle iletişime geçeceğinizi bilmiyor musunuz? Artık yaşıyor olabileceğiniz herhangi bir sıhhi tesisat sorunu için endişelenmenize gerek yok. Çayyolu kanal açma ve diğer her türlü tesisat sorunlarınız için bizi her zaman arayabilirsiniz.

 

Sorunu değerlendirmek için zaman ayırırız ve sorunun nedenini hızlı bir şekilde belirleriz, ardından en iyi eylem planına karar veririz. Genellikle aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı çözüm olsa da her zaman bütçeniz için en uygun fiyata en iyi işi yapacak olanı seçeriz.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.