• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
957 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Çayyolu Diş Polikliniği
  • ADRES: Çayyolu Mahallesi
  • TELEFON: KİRALIK! 05427165898
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Çayyolu Diş Polikliniği

Çayyolu Diş Polikliniği, tüm ağız ve diş sağlığı hizmetlerini içeren, hasta odaklı diş hekimliği vizyonunu benimseyen, sektördeki tüm yenilikleri takip eden, alanında uzman ve yetkin doktorları bünyesinde barındıran bir kuruluştur.

Ankara diş klinikleri arasında eksiksiz ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmış, ayrıcalıklı bir klinik olan Çayyolu Diş Polikliniğimizde; periodontolog, ortodontist, implantolog ve pedodontist gibi diş hekimliği uzmanları bulunmaktadır.

Çayyolu Diş Polikliniğimizde ele alınan diğer uygulamalar ve tedaviler şunlardır:

Kozmetik diş hekimliği

Protez uygulamaları

Greft uygulamaları

Aşırı ve düzensiz diş etleri ile ilgili tedaviler

Ortodonti

Periodonti

Acil diş bakımı

Koruyucu diş hekimliği

Ağız cerrahisi

Ekstraksiyonlar

Ölçeklendirme ve kök planlama

Flep cerrahisi

Parantez/Invisalign

Pediatrik özel bakım

Uyku apnesi tedavisi

Dijital görüntüleme

Çayyolu Diş Hastanesi

Çayyolu Diş Hastanesine gelen hastalar ilk olarak ön muayene sürecine dahil olurlar. Bu süreçte sorunun teşhisi için periodontal sondolama, röntgen, vb. muayene uygulamaları yapılır. Sorunun tespit edilmesini müteakip, hastaya özel tedavi yöntemleri belirlenir. Çayyolu Diş Kliniği’mizde uygulanan tedaviler şu şekilde sıralanabilir:

İmplant Uygulamaları

İmplantlar, normalde kökün işgal ettiği diş bölgesine yerleştirilen sentetik yapılardır. İmplantlar çene kemiğine veya kemik üzerindeki metal çerçeveye tutturulur. Yapay diş veya kalıcı köprü için temel işlevleri yerine getirir. Bazı durumlarda protez takmak için implantlar kullanılabilir.

Kaplama Tedavisi

Kaplamalar, rengini veya şeklini değiştirmek için dişlerin ön tarafına yapıştırılan ince porselen veya plastik parçalarıdır. Kaplamalar düz olmayan, yontulmuş, rengi bozulmuş, garip şekilli, düzensiz aralıklı veya çarpık dişlerde kullanılır.

Kuronlar ve Köprüler

Kuronlar, genellikle porselen gibi bir malzemeden yapılan ve dişin üstüne yerleştirilen sentetik kapaklardır. Kuronlar tipik olarak bir kök kanalı gibi onarıcı bir prosedürü takiben bir dişin işlevini ve görünümünü eski haline getirmek için kullanılır. Bir dişteki çürük, dişin büyük kısımlarının çıkarılmasını gerektirecek kadar ilerlediğinde, dişi eski haline getirmek için genellikle kuronlar kullanılır.

Köprüler ise yarı kalıcı oldukları, mevcut dişlere veya implantlara yapıştırıldıkları için sabit bölümlü protezler olarak adlandırılır. Geleneksel sabit köprüler, konsol köprüler ve reçineyle bağlanmış köprüler dahil olmak üzere birkaç tür sabit diş köprüsü türlerini içerir.

Diş Beyazlatma Uygulamaları

Beyazlatma işlemleri, dişleri lekeli, donuk veya rengi bozulmuş kişiler için yapılan uygulamalardır. Dişlerin koyu dokusu olan dentin, yaşlanmanın etkisiyle minenin dış tabakası yıprandıkça ortaya çıkabilir. Yiyecek parçacıkları, belirli bir protein tarafından doğal olarak diş minesine çekilir. Kahve, çay, çilek ve soya sosu gibi ürünler dişleri boyamakla ünlüdür. Zamanla dişler aslında daha emici, yiyecek ve diğer maddelerden kaynaklanan lekelere karşı savunmasız hale gelir.

Travmatik yaralanmalar, ilaçlar ve florozun neden olduğu bir leke türü dişin içinde başlar; fırçalamak ve diş ipi kullanmak çoğu zaman yeterli olmaz. Çayyolu Özel Diş Kliniğimiz  tarafından gerçekleştirilen profesyonel diş beyazlatma uygulamaları, en etkili ve en güvenli yöntem olarak kabul edilmektedir.

Kök Kanal Tedavisi

Kök kanalları, dişin üst kısmının altından ayrılan ve kökün ucuna ulaşana kadar dikey olarak aşağıya doğru ilerleyen küçük geçitlerdir. Tüm dişlerin bir ila dört kök kanalı vardır.

Kanal tedavisi genellikle bir ila üç ziyaret gerektirir. İlk ziyarette, dişin üst kısmından iç hazneye küçük bir delik açılır. Hastalıklı doku çıkarılır, iç bölme temizlenir, dezenfekte edilir ve minik kanallar yeniden şekillendirilir. Temizlenen oda ve kanallar, enfeksiyonu önlemek için tasarlanmış elastik bir malzeme ve ilaçla doldurulur.

Kök kanalı tedavi sürecinde çoğu hasta rahatsızlık ve ağrı hissetmez. Çayyolu Dişçi Kliniğimizde gerçekleştirilecek olan işlem sonunda hasta, neredeyse orijinal diş kadar uzun süre dayanabilen, restore edilmiş bir dişin tadını çıkarır.

Çayyolu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çayyolu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizdeki ilk tanışmamızda, sizi daha iyi tanımak ve size özel çözümler sunmak adına kişisel bilgilerinizi, genel sağlık bilgilerinizi ve estetik beklentilerinizi içeren bir formu sizinle birlikte dolduruyoruz.

Son Teknoloji Dental Ekipmanlar

Sektördeki en yeni ve en teknolojik sistemleri içeren kliniğimizde dijital panoramik ile alınan röntgeniniz değerlendirilir, ağız içi kamera uygulamasıyla mevcut ve olası problemler size gösterilerek, nasıl bir tedavi uygulanabileceği anlatılır ve alternatif tedavi yöntemleri tercihinize sunulur.

Ücret Ön Bilgilendirmesi

Kliniğimizde tedavinin içeriği ve zaman planı hastamızla yapılacak görüşmede koordineli olarak belirlenir. Ücretler, tedavi paketleri ve aile üyelikleri konusunda tedaviye başlamadan önce hastalarımız bilgilendirilir.

Online Randevu Sistemi

Randevularınızı telefonla ya da online randevu sistemimiz üzerinden alabilirsiniz. Belirttiğiniz tarihten bir gün önce aranarak randevunuz konusunda karşılıklı teyitleşme yapılır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.