• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!

HABER DETAYI

9 Ekim 2018 18:01

Doğru Dershane Seçimi

Doğru Dershane Seçimi

Zaman zaman dershaneler hakkında politik duyumlar alsak da hiç şüphesiz öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan gerekli bir kurumdur dershaneler. Bu zamanlarda dershaneler okula alternatif olarak görülse de dershanelerin yardımcı bir kurum olduğunu hatırlamakta fayda var. Yıllardır öğrencileri sınavlara hazırlayan bu kurumlar bu yıllarda da varlığını sürdürmekte. Kendileri arasında büyük rekabette bulunan bu kurumlar arasında en doğru tercihi nasıl yapmak gerekir, bundan bahsedeceğiz.

 

Fiyat, performans
Genellikle bir çok tanıtım broşürünü okuduktan sonra merak ettiğimiz ilk şey hizmetin bedelidir. Çünkü hayatımızı para odaklı yaşadığımızı hatırlarız. Bu yüzden dershanelerde de fiyat önemli bir sorudur kafalarda. Ayrıca fiyat yalnızca kuru kuruya değerlendirilmemelidir. Sırf pahalı diye bir eğitim şansını da geri tepmemek gerekir, çünkü bazı kurumlar gerçekten işini layıkıyla yapıyor.

 

Çalışanlar
Çalışanlardan kastımız tabii öğretmenlerdir. Kurumda yer alan öğretmenlerin tecrübesi önemli bir kriterdir. Her öğrenci tecrübeli ve kaliteli öğretmenlerden eğitim alma hakkına sahip olmalıdır. Okul çoğu zaman yeterli olmayabilir. Dershanelerdeki öğretmenler öğrencilerin eksiğini tamamlaması için güzel bir fırsat olabilir.

 

Saatler
Öğrenciler çoğu zaman okuldan sonra yorgun olabiliyor. Ya da dershanenin ders saatleri okulla ve öğrencinin isteğiyle uyumsuz olabiliyor. Bu yüzden zaman yönetimi açısından kaliteli kurumları tercih etmek güzel bir avantaj olabilir.

 

Kaynaklar
Piyasada binlerce ders kaynağı var. Peki bunların çoğu verimli çalışma imkanı sunabilir mi? Adını duyurmuş, kendini kanıtlamış kaynakları öğrencilerine sunan kurumlar öğrenciler için büyük bir fırsattır.

 

Öğrenci sayısı
Öğrenci sayısından kastımız sınıfta bulunan öğrenci sayısıdır. Örneğin 20 kişilik bir sınıfla 10 kişilik bir sınıftaki ders veriminin aynı olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu yüzden dershane araştırması yaparken sınıflardaki öğrenci sayısını da sormakta fayda var.

 

Çayyolu dershane kategorisini inceleyebilir, Ankara Çayyolu’ndaki kaliteli dershaneler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.