• Firmanızı Ekleyin, Şehrinizin Gözdesi Olun!

HABER DETAYI

9 Ekim 2018 18:51

Dershanenin Olumlu Etkisi

Dershanenin Olumlu Etkisi

Dershanaler okullara ek olarak öğrencilerimize yardımcı olan bir kurumdur. Gelişen yeni eğitim modellerini daha kolay uygulayabilen dershaneler öğrencileri geleceğe taşıyan bir araçtır. Şüphesiz ki öğrencinin derste öğrenimini kolaylaştırdığı gibi bireysel öğrenimi de güçlendiren kurumlardır dershaneler. Bu amaç doğrultusunda Ankara Çayyolu’nda kurulmuş Çayyolu dershane kurumları bulunmaktadır.

 

Dershanelerin asıl amacı okula destek olmaktır. Okuldan istediğini alan öğrencinin daha başarılı olmak umuduyla dershaneye gitmesi olması gereken bir eylemdir. Ancak sık rastladığımız bir durum ise öğrencinin dershaneye gitmiş olduğu gerekçesiyle okula önem vermiyor oluşudur. Bu ise öğrencinin derslerden uzak kalmasına sebebiyet vermektedir.

 

Okullarda birçok türde öğrenci olabilir. Dershaneler ise ekstra olarak öğrencileri yarış havasına sokabilir. Aynı sınıfta bulunan ve birbiriyle yarışan öğrenciler sınava daha motive olmuş şekilde girebilir. Ayrıca dershane öğrencinin okulda kaçırdığı dersleri yeniden anlama imkanı sunabilir. Eksiklerini tamamlaması için bir fırsat olabilir.
Dershaneler öğrencilere ekstra sınav pratiği verebilir. Dershanelerde sık sık düzenlenen sınavlar öğrenciyi resmi sınavlara hazırlamak için güzel bir yöntemdir. Bu sayede öğrenci sınav pratiği kazanarak sınav atmosferine alışmış olacaktır.

 

Dershaneler kaynak seçimi konusunda öğrencilere fayda sağlayabilir. Çünkü kaynak seçmek zor ve masraflı bir iştir. Kurumlar kendi çalışmaları doğrultusunda öğrenciler için faydalı olacağını düşündükleri kaynakları sunabilir. Bu ise öğrencileri büyük bir dertten kurtarabilir.

 

Tüm bilgilere rağmen kurumların kategoriler halinde değerlendirilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Çünkü birçok düzeyde dershane kurumu olabilir. Bunlar lise öncesi, üniversite öncesi ve üniversite sonrası hazırlık kurumları olabilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Mustafa ovunc 19 Nisan 2020 18:07 CEVAPLA

    Dershanelerin insanların eğitim ve öğreniminde faydası olduğu bilinmektedir. Evet uzman eğitim kadrosu olan dersaneleri tercih etmek her zaman olumlu neticeler vermiştir. Öğrenciler okulda almış olduğu eğitim ve derslerde yetersiz kaldığında dershanelerden destek alınabilir